Ozil zgjedh klubin e ri, nuk është Man Utd e as Barcelona

Mesfushori i Arsenalit, Mesut Ozil ka filluar bisedimet për transferim te rivali i Premierligës, Chelsea. Mesut Ozil pritet të largohet nga Arsenal, pas përfundimit të...

Zyrtare: Kosova në vazon e katërt, këta janë kundërshtarët e mundshëm

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA sapo ka zbuluar vazot për shortin e janarit në National League, shkruan IndeksOnline. Përfaqësuesja e Kosovës...

Berisha vazhdon kontratën me Melbourne Victory

Besart Berisha ka vazhduar qëndrimin te klubi australian me marrëveshje të re. Besart Berisha ka nënshkruar kontratë të re me skuadrën e Melbourne Victory. Sulmuesi kosovar...

Vitesse cakton çmimin për shitjen e Rashicës

Vitesse kërkon 10 milionë euro për shërbimet e mesfushorit kosovar, Milot Rashica. Vitesse ka vendosur të caktojë çmimin në rast të shitjes së mesfushorit Milot...

Barcelona sjell Coutinhon, Real Madrid përgjigjet me përforcim nga PSG

Real Madrid ka shfaqur interesim për transferimin e mesfushorit Goncalo Guedes, i huazuar aktualisht te Valencia. Real Madrid nuk do të qëndrojë pasiv gjatë këtij...

Bayerni mposhtë rivalët, Goretzka i bashkohet në verë

Kampioni në fuqi i Gjermanisë, Bayern Munich e ka fituar betejën për Leon Goretzkan. Mesfushori gjerman është bërë ndër më të kërkuarit në Evropë pasi...

Mehmedi nënshkruan me klubin e ri

Admir Mehmedi është larguar zyrtarisht nga Bayern Leverkusen. Futbollisti shqiptar ka nënshkruar kontratë 4-vjeçare me ekipin e Wolfsburg. Mehmedi i cili do ta bartë numrin e...

Urimi i Shaqirit për Kosovën

Mesfushori i Stoke Cityt e bëri me një postim në rrjetet sociale. Xherdan Shaqiri ka uruar Kosovën për përvjetorin e 10-të të pavarësisë. Mesfushori i Stoke...

Lajm i keq për Real Madridin para ndeshjes me PSG

PSG beson fuqishëm se mund ta eliminojë Real Madridin nga Liga e Kampionëve. Reali i Madridit do të kërkojë kualifikimin e parë në histori ndaj...

Barcelona shënon edhe golin e dytë ndaj Chelseat (Video)

Skuadra spanjolle po tregon forcën që ka ndaj një Chelsea inferior në 20 minutat e para, transmteon Periskopi. Pas një depertimi të mirë të Leo...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...