Rekord i paarritshëm në futbollin kosovar, përfundon ndeshja 38-0 (Video)

Ka përfunduar java e 12-të në elitën e futbollit kosovar për femra.  Në këtë javë është arritur edhe rezultati më i thellë ndonjëherë në futbollin...

Zvicra e shqiptarëve siguron botërorin e Rusisë

Përfaqësuesja e Zvicrës ka siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror që vitin e ardhshëm organizohet në Rusi. "Helvetikëve" iu ka mjaftuar një barazim pa gola 0-0...

“Shtatë magjikët” që e fituan Ligën e Kampionëve si lojtar dhe trajner (Foto)

Me të përfunduar faza e grupeve në Ligën e Kampionëve e gjithë vëmendja e lojtarëve është si të fitojnë trofeun e garës më të...

Zvicra e shqiptarëve ndeshet sonte me Irlandën e Veriut

Zvicra kërkon që sot të bëhet kombëtarja e radhës që siguron një vend në botërorin e Rusisë. Nga ora 18:00, Zvicra e shqiptarëve takohet me...

Maroku dhe Tunizia sigurojnë biletat për Botërorin 2018

Pasi i përfunduan kualifikimet si liderë në grupet e tyre, kombëtaret e futbollit të Tunizisë dhe Marokut u plasuan në Kampionatin Botëror, i cili...

Spanja 5 gola Kosta Rikës

David Silva me dy gola, Jordi Alba, Alvaro Morata dhe Iniesta me nga një gol, shënuan në fitoren e Spanjës. Spanja ka shënuar fitore të...

Këto janë 26 kombëtaret që kanë siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror

Në Evropë, pjesëmarrjen për në Rusi vitin e ardhshëm, kanë për ta konfirmuar edhe katër skuadër, në katër përballjet e ‘Play Off’ që po...

Strakosha lë kampin kuqezi

Thomas Strakosha është larguar sërish nga grumbullimi me Shqipërinë, në prag të sfidës miqësore me Turqinë. Portieri që luan tek Lazio ka shfaqur probleme në këmbë dhe stafi...

Kosovë – Letoni, biletat dalin në shitje – çmim shumë i arsyeshëm (Foto)

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë pas një viti e gjysmë ndeshje miqësore. Kësaj radhe Kosova do të luaj në Mitrovicë në stadiumin olimpik ‘Adem...

Marcelo, ndërmjetësues i transferimit të Neymarit te Real Madridi

Mbrojtësi brazilian, Marcelo është duke punuar si ndërmjetës për të ndihmuar negociatat me yllin e PSG-së, Neymar për tu transferuar te Real Madridi. U pretendua...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
99AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Cilat ushqime nuk duhet të hani nëse vuani nga gjëndrra tiroide

Hipertiroidizmi është gjendje që ndodh atëherë kur gjëndrat tiroide nuk prodhojnë hormone të mjaftueshme. Kjo ndodh te të gjithë personat, pavarësisht nga mosha dhe gjinia,...

Si të shkëlqeni lugët, pirunjtë dhe mjetet e kuzhinës me këta 2 përbërës

Kjo recetë është një shpëtim për të gjithë ju që keni në shtëpi lugë, pirunë apo mjete të tjera gatimi të cilat nuk pastrohen...

Ja si t’i dalloni llojet e puçrrave…

Ndonjëherë, puçrrat më të vështira për trajtim janë ato të cilat fare nuk janë puçrra. Kur t`i shohësh edhe nga afër, duken posi puçrra...

Arsenali bën një super transferim nga Dortmundi (Foto)

Skuadra e Arsenalit ka bërë një super transferim nga Borussia Dormtundi. Bëhet fjalë për Sven Mislintat, një nga ekspertët më të mëdhenj të rekrutimit (prurjen)...

UEFA publikon formacionin e shekullit (FOTO LAJM)

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të shekullit XXI (21) deri më tani të votuar nga tifozët. Sipas asaj që njofton UEFA, tifozë të...

Fruthi po përhapet në Kosovë, mbushni raftet me Vitaminë C

E di qe e keni mendjen tek zgjedhjet, por une jo! Fruthi na pëlqen apo jo, e pranojmë apo jo, ka filluar të përhapet në...

Çaji i Lëkurës së Mandarinave, një Mrekulli për Fuqizimin e Organizmit…

Mandarinat janë një ndër frutat më të mira dhe të shijshme të kësaj stine.   Por kur vjen puna tek riciklimi ne nuk jemi mësuar t’i...