Zyrtare: Arsenal e konfirmon kthimin e Mustafit dhe Sanchezit

Arsenal e ka konfirmuar se të dielën në stërvitje kthehen dyshja Shkodran Mustafi dhe Alexis Sanchez. Shkodran Mustafi dhe Alexis Sanchez janë në pushime, për...

Zyrtare: Ky është klubi i ri i Arlind Ajetit

Pas një sezoni për t’u harruar, me shumë dëmtime dhe vetëm katër ndeshje e një gol në Serie A me Torinon, Arlind Ajeti ndryshon...

Bayerni mposhtet edhe nga Interi

Interi e ka mposhtur Bayernin me rezultat 0-2 në kuadër të International Champions Cup. Golun e parë për skuadrën e Luciano Spalletit e shënoi Candreva...

Zyrtare: Shkarkohet trajneri i Kombëtares së njohur

Fatih Terim nuk është më selektor i Turqisë. Federata e Futbollit të Turqisë e ka shkarkuar Fatih Terimin nga posti i trajnerit të Turqisë. Terim do...

Bale befason Real Madridin, gjen klubin e ri?

Gareth Bale mund të largohet nga Real Madrid. Manchester United nuk ndalet në përpjekje për transferimin e Gareth Bale nga Real Madrid. “Independent” raporton se “Red...

Zidane flet pas humbjes turpëruese nga City

Real Madridi ka humbur thellë, me rezultatin 4-1 përballë Manchester United. Lidhur me këtë disfatë të të tijve përballë Pep Guardiolës, trajneri Zidane ka...

Hysaj ka refuzuar gjigantin evropian

Agjenti i Elseid Hysajt ka lënë të kuptohet se Juventusi ka bërë ofertë për futbollistin shqiptar, mirëpo Napoli dëshiron t’i mbajë lojtarët e mirë. Zonja...

PSG dëshiron negociata për Neymar, Barcelona: “Nuk është në shitje”

Lajmet e fundit për të ardhmen e Neymar vijnë nga gazeta franceze L’Equipe. Titull i gazetës për këtë të enjte ështëë ‘Paris negocion me Barçën’...

Juventus s’ka të ndalur, 20 milionë euro për një sulmues (Foto)

Juventus ka paraqitur ofertë për sulmuesin e Lazios, Keite Balde. Juventus është i interesuar për transferimin e sulmuesit të Lazios, Keita Balde. Drejtori i përgjithshëm i...

Juventusi e mposht PSG-në

Juventusi ka shënuar fitore me rezultat 3-2 përballë PSG-së, në një ndeshje mjaftë interesante. Zonja e Vjetër kaloi e para në epërsi me golin e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e vdekjeve në Kosovë për vitin që lamë pas. Burimi...

Amir Rrahmani kalon te Verona

Tashmë gjithçka është zyrtare, Amir Rrahmani është futbollisti më i ri i Hellas Veronës në Serie A. Mbrojtësi kosovar...

Haradinaj më 1 korrik në Francë për liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert, me të cilin ka...

Publikohen imazhet tronditëse të një refugjati të mbytur me vajzën e tij

Imazhet tronditëse të një babai dhe vajzës së tij të vogël të mbytur në lumin “Rio Grande” kanëj tronditur opinionin botëror.

Hiqen ndalesat për zyrtarët serbë, Marko Gjuriq dhe një ministër vijnë në Kosovë

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq dhe ministri i Arsimit serb, Mladen Sarceviq të premten pritet të...