United i fortë për Chelsean

Manchester United ka shënuar fitore me rezultat 2-1 në ndeshjen e xhiros së 28-të të Premierligës. Blutë kaluan të parët në epërsi në minutën e...

Pas eliminimit nga Liga e Kampioneve, PSG tregon të ardhmen e Neymar

Paris Sanit-Germain nuk është i gatshëm që të shesë në asnjë rrethanë yllin e skuadrës, Neymar. Pozicioni i skuadrës franceze, të cilët në muajin gusht...

Luiz Gustavo: Nuk besoj se do të qëndrojë më Neymar te PSG-ja

Neymar pritet të largohet gjatë afatit kalimtar të verës nga Paris Saint-Germain. Vetëm një vit pasi u transferua te parisienët nga Barcelona për shumën rekord...

Milani nuk dorëzohet, do të provojë edhe gjatë verës për Aubameyangun

Klubi italian, Milani po mban ende shënime për situatën e sulmuesit të Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang. Një ish-futbollist i Milanit, Aubameyang u bllokua nga rikthimi në...

Roma tronditet para ndeshjes me Barcelonën

Radja Nainggolan, Cengiz Under dhe Lorenzo Pellegrini kanë pësuar dëmtime. Roma e ka marrë një lajm shumë të keq para ndeshjes ndaj Barcelonës. Verdhekuqët pritet të...

Perez e jep lajmin e madh për Ronaldon

Lajm fantastik për tifozët e Real Madridit nga Florentino Perez. Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka konfirmuar të ardhmen e Cristiano Ronaldos. Kreu i “Los...

Chelsea i bashkohet Man United në finalen e FA Cup

Chelsea ka mposhtur Southamptonin me rezultat 2-0 në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës FA. Golat për skuadrën e Antonie Contes i shënuan Giroud në minutën e...

Zyrtare: Gerrard trajner i Rangers

Steven Gerrard edhe zyrtarisht është trajner i Gllasgow Rangers. Klubi skocez nëpërmjet një njoftimi për shtyp konfirmoi arritjen e marrëveshjes 4-vjeçare me ish-futbollistin e Liverpoolit,...

Levante ia shkakton humbjen e parë Barçës, Bardhi dy gola

Është dashur të pritet xhiroja e 37-të e La Ligas, për të pësuar humbjen e parë Barcelona këtë sezon, ku u mposht në udhëtim...

Klopp për Salah dhe agjërimin: Zgjedhja e tij personale

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp në prag të ndeshjes kundër Real Madridit në një konferencë për mediat deklaroi se është shumë krenar me lojtarët...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...