Panuci flet për dy ndeshjet si trajner i Shqipërisë

Kristian Panuçi ka folur gjatë sot në konferencën për shtyp para medieve, teksa ka analizuar dy sfidat me Lihtenshtejnin dhe Maqedoninë. Trajneri italian ka shpjeguar...

Trajneri i ri i për Kosovën do të jetë i huaj

Sekretari i FFK-së, Eroll Salihu, ka bërë të ditur vendimin e KE (komiteti ekzekutiv), ku i kanë lejuar të parit të FFK-së, Fadil Vokrri...

Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë

Ekipi i futbollit Tirana ka fituar Superkupën e Shqipërisë, gjatë përballjes me ekipin e Kukësit. Ndeshja Kukësi-Tirana e luajtur në stadiumin "Selman Stermasi", në kryeqytetin...

Vetëm katër skuadra më dobët se Kosova (Foto)

Kosova po dështon në kërkim të fitores së parë zyrtare që kur u pranua zyrtarisht në FIFA. Përfaqësuesja e drejtuar nga Albert Bunjaki ka grumbulluar...

Prezantohet Mbappe, ja fjalët e para si futbollist i PSG-së

Sulmuesi i Kombëtares së Francës, Kylian Mbappe u bë goditja e radhës për skuadrën e Paris Saint Germain gjatë afatit kalimtar të verës. Ai sot...

Mavraj: Maqedonasit aktorë, gjyqtari nervozë

Mërgim Mavraj ka folur pas ndeshjes dhe ka akuzuar si futbollistët e Maqedonisë, ashtu edhe arbitrin Eriksen: “Kishim ardhur këtu për të fituar, por...

Shqipëria barazon me Maqedoninë

Shqipëria ka barazuar kundër Maqedonisë me rezultat 1-1 në ndeshjen e zhvilluar në Strumicë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës. Kombëtarja kuq e...

Kosova pëson humbjen e radhës

Kosova ka humbur edhe ndeshjen e radhës në ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës. Skuadra e drejtuar nga Albert Bunjaku kësaj radhe u mposht nga...

Gjykata Supreme e Kroacisë miraton ekstradimin e Ballistit

Gjykata e Lartë kroate ka miratuar ekstradimin tifozit të Kombëtares Shqiptare, Ismail Morinaj në Serbi. Sipas agjencisë kroate të lajmeve “Hina” gjykata e lartë e...

Formacioni ndryshe i Barcelonës në Ligën e Kampionëve

"Marca" ka parashikuar formacionin e Barcelonës për edicionin e ri të Ligës së Kampionëve.

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vërshimet në Rahovec e Suharekë, ende nuk dihet vlera e dëmeve

Shiu dhe breshëri i javës së kaluar ka shkaktuar dëme të mëdha në Rahovec dhe Suharekë. Në komunën e...

Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik

Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë...

SBAShK-u e shpall të përfunduar procesin mësimor, për MAShT-in vazhdon, e prindërit nuk dinë...

Ashtu siç nisi ky vit me greva dhe parregullsi në arsimin parauniversitar në Kosovë, ashtu edhe po përfundon. Ministria...

Edhe Loriana Kuka fiton medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

Edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë -57...

Mbytet një tjetër person në plazhin e Durrësit

Një tjetër person ka humbur jetën në bregdetin shqiptar. Raportohet se një pushues i moshës 60-vjeçare është mbytur në...

Palestinezët protestojnë kundër konferencës së kryesuar nga SHBA-të

Qindra palestinezë të hënën morën pjesë në tubimet në Bregun e okupuar Perëndimor për të protestuar kundër konferencës së kryesuar nga SHBA-të...

BeH, 13 vite burg për ish-ushtarin serb për krime kundër njerëzimit

Gjykata në Bosnjë dhe Hercegovinë ka dënuar me 13 vite burg ish-ushtarin serb Sretko Paviq për përfshirje në krime kundër njerëzimit në...