Kosova luam mirë, por mposhtet

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar edhe humbjen e tretë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror. ‘Dardanët’ janë mposhtur në udhëtim nga Turqia me rezultat...

Formacioni i Kosovës kundër Turqisë

Kosova ndeshet sot me Turqinë dhe ky mund të jetë formacioni i skuadrës së selektorit Albert Bunjaku. Formacioni (4-2-3-1): Ujkani – Perdedaj, Pnishi, Rrahmani, Paqarada...

Erdogani do të prezantojë në takimin Turqi-Kosovë

Përballjen Turqi-Kosovë, që zhvillohet nesër me fillim nga ora 18:00, do ta përcjellë Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Erdogan njihet si një person që...

Kosova përgatitet për Turqinë

FFK ka njoftuar se përfaqësuesja e Kosovës ka mbajtur sot seancën e dytë në Turqi, para ndeshjes ndaj këtij shteti në kualifikimet për Botërorin...

Shqipëri-Izrael, nuk zhvillohet në Shkodër

Federata Shqiptare e Futbollit, pasi ka marrë njoftimin e FIFA-s, që ndeshja eliminatore për Kupën e Botës “Rusi 2018”, Shqipëri – Izrael e planifikuar...

Lista e Kosovës për ndeshjen me Turqinë

Albert Bunjaku ka zbuluar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen me Turqinë. Një gjë të tillë përzgjedhësi i Kosovës e ka bërë në konferencën...

De Biasi zbulon listën e të ftuarve kundër Izraelit

Shqipëria ka zbuluar listën përfundimtare të futbollistëve të ftuar për përballjen e radhës për kualifikimet e Botërorit 2018, transmeton Koha.net. Ndeshjen e radhës “Kuqezinjtë” e...

Barcelona përmbys Sevillën

Barcelona me shumë mund e ka fituar derbin a javës në La Liga, duke mposhtur Sevillan. Blaugranët në ‘Ramón Sánchez Pizjuán’, ka mposhtur 1:2 Sevillan.Vitolo...

Liverpooli spektakular

Liverpooli me fitore spektakolare ndaj Watfordit në ‘Anfield Road’, ka rrëmbyer vendin e parë në Premierligë. Skuadra e Jurgen Klopp u tregua e jashtëzakonshëm përballë...

Man United rikthen formën

Manchesteri ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Swanseas, në ndeshjen e javës së 11-të të Premierligës me rezultat 3-1. Transferi më i shtrenjtë në histori...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Ismet Tara thotë se nuk i duhet avokat për ta mbrojtur në Hagë luftën...

Ndonëse pa dëshirën e tij është emëruar komandant i Brigadës 124 të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ismet Tara thotë se ka luftuar...

Mjekët në grevë, i moshuari në gjendje të rëndë, nuk e mjekojnë (Video)

Është duke vazhduar greva nëpër institucionet shëndetësore në Kosovë. Derisa mjekët kërkojnë rritje page, pacientët janë ata që vuajnë pasoja. Një rast i tillë...

Norvegjia ka nevojë për punëtorë nga vendet e treta, paga është marramendëse

Edhe Norvegjia u është bashkuar shteteve si Zvicra, apo Gjermania që kërkojnë punëtorë. Këto vende kërkojnë punëtorë për shkak të plakjes së popullsisë...

Greva e kirurgëve po u kushton shtrenjtë pacientëve, ftohen organet e drejtësisë për të...

Kanë kaluar rreth një muaj prej kur mjekët kirurgë të Kosovës janë në grevë. Aktualisht në grevë janë rreth 200 kirurgë në gjithë...

Putin: Qëndrimi ynë për Kosovën s’ka ndryshuar, ushtria dhe taksa tensionuan situatën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Puntin, sot ka qëndruar për vizitë zyrtare në Serbi. Presidenti i Rusisë, Valdimir Putin, gjatë vizitës së tij zyrtare...

Haradinaj përmes Facebook-ut tregon çfarë bisedoi me Hahnin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka treguar çfarë ka diskutuar me komisionerin Johannes Hahn. Komisioneri për...

Kjo kompani planifikon reklama në qiell, që do shihen natën nga të gjithë

Me anë të qindra satelitëve të vegjël, një kompani kontroverse planifikon të vë reklama në qiell, që do shiheshin nga të gjithë...