ZYRTARE: Juventus me pesë mungesa kundër Barcelonës (FOTO)

Khedira, Mandzukic, Chiellini, Cuadrado dhe Howedes do të mungojnë ndaj Barcelonës. Juventusi ka zbardhur listën e lojtarëve që do të udhëtojnë në Spanjë për t’u...

Shaqiri tregon dobësinë e Unitedit të Mourinhos

Xherdan Shaqiri e ka kritikuar mbrojtjen e Manchester United. Ai theksoi që mbrojtja e Unitedit është e thyeshme, nëse kundërshtari luan shpejtë.“United ka problem me...

Lajm i keq për Barcelonën para ndeshjes me Juventusin (FOTO)

Barcelona ka marrë një lajm të keq nga Juventus se Mario Mandzukic, Alex Sandro dhe Giorgio Chiellini janë kthyer në stërvitje me ekipin para...

Shkarkohet trajneri i parë në Premier Ligë

Crystal Palace këtë mëngjes kanë shkarkuar trajnerin Frank de Boer dhe Roy Hodgson pritet ta zë vendin e tij. Mirror Sport raporton se Hodgson-it u...

Lazio mposht me rezultat të thellë Milanin

Pas një entuziasmi të madh në kampin milanez, vie dëshpërimi. Skuadra e Vincenzo Montellas, ka humbur nga Lazio me rezultat 4-1 në "Olimpico" . Ciro Immobile...

Interi vazhdon me fitore

Skuadra e Interit ka vazhduar me fitore në Serie A. Edhe në xhiron e tretë klubi i Luciano Spallettit arkëton tre pikë të mëdha. Neorazzurët...

Pas barazimit Reali e merr një lajm katastrofal

Real Madrid ka marrë një tjetër lajm pas barazimit 1:1 me Levanten, në kuadër të La Ligas në Santiago Bernabeu. Kjo pasi Karim Benzema ka...

Stoke City barazon ndaj Unitedit

Stoke City ka barazuar në 2-2 rezultatin në ndeshjen ndaj Manchester Unitedit. Pas golit të epërsisë 2-1 të shënuar nga Romelu Lukaku, nuk ka vonuar...

Juve fiton ndaj Chievos dhe vazhdon në vendin e parë

Juventusi ka fituar ndaj Chievos me rezultat 3-0 në Serie A. Por, kjo nuk ishte një fitore e lehtë për Zonjën e Vjetër ashtu si...

Manchester City shkatërron Liverpoolin

Gabriel Jesus realizoi dy gola kurse Sergio Aguero e Leroy Sane (dy) shtuan të tjerët në fitoren e Manchester Cityt ndaj Liverpoolit me rezultat...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vërshimet në Rahovec e Suharekë, ende nuk dihet vlera e dëmeve

Shiu dhe breshëri i javës së kaluar ka shkaktuar dëme të mëdha në Rahovec dhe Suharekë. Në komunën e...

Fitore e madhe e Patriot Behramit, mposhti medalistin e bronztë Olimpik

Patriot Behrami ka triumfuar ndaj italianit Vincenzo Mangiacapre, në garat e boksit të Lojërave Evropiane Minsk 2019. Boksieri ynë...

SBAShK-u e shpall të përfunduar procesin mësimor, për MAShT-in vazhdon, e prindërit nuk dinë...

Ashtu siç nisi ky vit me greva dhe parregullsi në arsimin parauniversitar në Kosovë, ashtu edhe po përfundon. Ministria...

Edhe Loriana Kuka fiton medalje në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”

Edhe Loriana Kuka ka fituar medalje në Lojërat Evropiane Minsk 2019. Xhudistja jonë mposhti gjermanen Luise Malsahn, përmes repesazhit në kategorinë -57...

Mbytet një tjetër person në plazhin e Durrësit

Një tjetër person ka humbur jetën në bregdetin shqiptar. Raportohet se një pushues i moshës 60-vjeçare është mbytur në...

Palestinezët protestojnë kundër konferencës së kryesuar nga SHBA-të

Qindra palestinezë të hënën morën pjesë në tubimet në Bregun e okupuar Perëndimor për të protestuar kundër konferencës së kryesuar nga SHBA-të...

BeH, 13 vite burg për ish-ushtarin serb për krime kundër njerëzimit

Gjykata në Bosnjë dhe Hercegovinë ka dënuar me 13 vite burg ish-ushtarin serb Sretko Paviq për përfshirje në krime kundër njerëzimit në...