Interi zyrtarizon Borja Valeron

Skuadra e Interit e ka zyrtarizuar blerjen e mesfushorit spanjoll, Borja Valero Iglesias, shkruan IndeksOnline. Lojtari i lindur në Madrid në 12 janar 1985, ka...

Luka Modric shpallet lojtari më i mirë i Botërorit

Për herë të parë në histori Kroacia del në finalen e Botërorit, por e humb 4-2 me Francën. Lideri i kroatëve ishte padiskutim Luka Modric,...

Rashica merr lëvdata për paraqitjen ndaj Sttutgartit

Milot Rashica vazhdon të impresionojë me paraqitje te Werder Bremen. Ylli nga Kosova ishte startues dhe luajti për 90 minuta...

Liverpool cakton çmimin e shitjes së Coutinhos te Barcelona

"Mundo Deportivo" shkruan se nëse dëshiron blerjen e Coutinhos, Barcelona duhet të paguajë 145 milionë euro. Liverpool ka caktuar çmimin e shitjes së sulmuesit Philippe...

Këto janë dy ndeshjet e radhës për Kosovën

Kosova e filloi mbrëmë rrugëtimin për në Kampionatin Evropian. Përfaqësuesja e Kosovës në futboll mori një pikë në ndeshjen...

Top-20 lojtarët më të shpejtë në Premier League këtë sezon

Ani pse shpejtësia e lojtarëve nuk përbën rol krucial në futboll, kjo aftësi të ndihmon në raste të caktuara. Shpejtësia e lojtarëve zakonisht është vërejtur...

Berisha largohet nga Anzhi, kjo është skuadra e re

Bernard Berisha me anë të një postimi në Facebook, ka falënderuar ish bashkëlojtarët e tij për mbështetjen e dhënë. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës këtë...

Sot shpallet lista e lojtarëve të Kosovës kundër Kroacisë

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në futboll, Albert Bunjaki do të publikojë sot emrat e lojtarëve të ftuar kundër përfaqësueses së Kroacisë. Ai këtë do...

Kërkoi dyfishim të pagës, CR7 ka vendosur të largohet nga Reali

Cristiano Ronaldo do të largohet nga Reali i Madridit. Thuajse dy javë pas finales së Championsit dhe fjalëve të para që sinjalizonin lamtumirën e...

Juventus rrit ofertën për Paul Pogban, alarmohet Reali

Juventusi po rrit përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Paul Pogban por e pranojnë se ata do të përballen me konkurrencë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...

“Likud” takim urgjent për shkak të pjesëmarrjes së lartë të votuesve arabë

Partia e djathtë izraelite Likud bëri thirrje për një takim urgjent sot për shkak të pjesëmarrjes së lartë në mjediset e komunitetit...