Ozil reagon pas akuzave për takimin e tij me Erdoganin: Kam një zemër gjermane...

Mesut Ozil ka reaguar me anë të një postimi në Instagramin e tij në lidhje me akuzat që iu bënë për takimin me presidentin...

ZYRTARE: Lazio prezanton dy super-transferime

Lazio ka prezantuar dy transferime të reja. Skuadra nga kryeqyteti italian, vazhdon të mbetet shumë aktive në tregun e transferimeve. Lazio në faqen zyrtare ka njoftuar...

Chelsea 80 milionë euro për Kepa Arrizabalaga

“Blutë” janë të gatshëm ta bëjnë spanjollin, portierin më të shtrenjtë në histori. Chelsea po përgatitet të paguajë klauzolën e portierit spanjoll të Athletic Bilbaos,...

Salah, Modriç dhe Ronaldo kandidatë për Lojtarin e Vitit

Egjiptiani Muhammed Salah, kroati Luka Modriç dhe portugezi Cristiano Ronaldo janë nominuar si kandidatë për çmimin "UEFA Lojtari i Vitit", transmeton Anadolu Agency (AA). Në...

”Gjithmonë kam qenë lider, ndihem krenar me shirtin e kapitenit”

Valon Behrami është kapiten i ri i skuadrës italiane Udinese. Mesfushorit nga Kosova iu besua shiriti i kapitenit nga trajneri i skuadrës Julio Velaquez. Në një...

Zyrtare: Neymar bëhet kapiten i Brazilit

Neymar është njëri nga futbollistët më të mirë në qarkullim për momentin. Ylli brazilian tashmë do të ketë më shumë përgjegjësi në fushën e lojës,...

Ramsey do ta qartësojë të ardhmen në ditët e ardhshme

Reprezentuesi uellsian, Aaron Ramsey është emri më i fundit që është duke u lidhur me Milanin. 27-vjeçari do të mbetet pa kontratë në fund të...

Tifozët kundërshtojnë kandidaturën e Gjermanisë për EURO 2024

Në shumë ndeshje të Bundesligës gjermane në futboll, por edhe në ndeshjet e ligave më të ulëta, tifozët protestuan kundër kandidimit të Gjermanisë për...

Kombëtarja e Portugalisë pa Ronaldon deri në fund të vitit

Njëri nga futbollistët më të mirë në botë, Cristiano Ronaldo, me gjasë nuk do të paraqitet në ndeshjet e kombëtares së Portugalisë, të cilat...

Kosova sot ballafaqohet me Ishujt Faroe

Kosova sot luan në udhëtim kundër Ishujve Faroe. Për të përzgjedhurit e Challandes kjo ndeshje është me rëndësi shumë të lartë.Kemi parasyshë se Kosova prinë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Evropa e pafuqishme ndaj çështjes Kosovë – Serbi, përfshirja e SHBA-ve e domosdoshme

Dialogu midis Kosovës dhe Serbisë tash e shtatë muaj është bllokuar. Shkak për këtë, pala serbe thotë se është...

Këta janë të gjithë të arrestuarit për rrahjen e djeshme në Kuvendin e nëndegës...

Në Kuvendin e nëndegës së LDK-së së Isa Mustafës që u mbajt dje në Mat të Prishtinës, u shkrepën, grushte, shqelma e...

Hahn: Kosova dhe Serbia duhet ta shohin se investimet në kompromis shpërblehen nga BE-ja

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka një paralajmërim për Bashkimin Evropian. Kompromisi...

PDK nuk lejon shoqërinë civile të vendos pankartat te selia e tyre

Organizatat e shoqërisë civile nuk janë lejuar që të vendosin pankarta tek selia e PDK-së në Prishtinë siç kanë vepruar tek partitë...

SHBA: Plani i Paqes për Lindjen e Mesme shtyhet për në nëntor

Duke folur në konferencën vjetore të "The Jerusalem Post" në Nju-Jork, Greenblatt tha se Plani i Paqes për Lindjen e Mesme, zbulimi...

Norvegji – Provokime kundër islamit nga ekstremi i djathtë

Udhëheqësja e grupit të djathtë ekstrem “Stop Islamizimit të Norvegjisë” (Stop Islamisation of Norway-SION), Anna Braten, zhvilloi një protestë për ndalimin e...

Djali i gazetarit të vrarë Jamal Khashoggi në Ditën e Baballarëve kujton babain e...

Salah Khashoggi në Ditën e Baballarëve përkujtoi babain e tij të vrarë në mënyrë mizore Jamal Khashoggi, transmeton Anadolu Agency (AA).