Messi e fiton Këpucën e Artë

Këpuca e Artë për sezonin 2017/2018 i ka takuar Lionel Messit. Ylli argjentinas ka arritur të fitojë Këpucën e Artë të Evropës me 34 gola...

Drita kampione e Kosovës

Futbollistët e Dritës kanë fituar titullin e kampionit të Kosovës, pasi në ndeshjen vendimtare në Pejë luajtën baras me Prishtinën me rezultat 0:0. Herën e...

Tifozët e Dritës me veshje unike për ndeshjen ndaj Prishtinës

Ata janë veshur si ushtarë. 100 Intelektualë do të jenë në stadium sot për ndeshjen Prishtina-Drita, pasi që kështu ka vendosur klubi mysafir, me propozimin...

Messi telefonon Griezmannin për t’iu bashkuar Barcelonës, kjo është përgjigjja e francezit

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, sulmuesi argjentinas Lionel Messi ka bindur francezin Antoine Griezmann që të lërë Atletico Madrid dhe të vijë te Barcelona...

Prishtina e Drita luajnë sfidën jetike në Pejë

Erdhi dita e rëndësishme, erdhi ndeshja e vitit në futbollin kosovar. Sot Prishtina pret Dritën në Pejë, në duelin për titullin kampion.Ndeshja fillon prej orës...

Lamtumirë Stoke City, Shaqiri zbulon se ku dëshiron të luajë në sezonin e ri

Xherdan Shaqiri dëshiron një ekip të ri nga Liga e Kampionëve. Xherdan Shaqiri është i hapur për një kalim nga Stoke City te Tottenham, i...

Këpucët e Salahut do të ekspozohen në Muzeun Britanik

Futbollisti i shkëlqyer i kombëtares së Egjiptit dhe Liverpoolit, Mohamed Salah, së shpejti do të mund të lavdërohet me këpucët e tij në koleksionin...

Fotografohen me Erdogan, Federata Gjermane e Futbollit kritikon dy futbollistët

Federata Gjermane e Futbollit ka kritikuar dy futbollistët e njohur me origjinë turke, Mesut Özil dhe Ilkay Gündogan, të cilët luajnë në kampionatet evropiane. Shkak...

Perez gati super-ofertën për Salah

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane është i etur për të punuar me sulmuesin e Liverpoolit, Mohamed Salah sezonin e ardhshëm, raportojnë mediat spanjolle. Salah,...

Ja sa para i fitoi Atletico Madridi nga Liga e Evropës

Klubi i futbollit Atletico Madrid, fituesi i Ligës Evropës, këtë sezon për pjesëmarrjen në garat evropiane ka fituar 26.6 milionë euro, transmeton Anadolu Agency...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
158AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Teoritë për shtatzëninë dhe foshnjet që i rrëzon akademikja amerikane

Ekonomiste dhe nënë, një akademike amerikane ka ndërmarrë që prej disa vitesh një fushatë kundër këshillave të këqija të dhëna për prindërit. Gjyshet, sharlatanët dhe...

New York, iftar në rrugë në mbështetje të emigrantëve

Në New York është organizuar iftar në rrugë për t'i mbështetur komunitetet emigrante, raporton Anadolu Agency. Muslimanët që jetojnë në New York, u takuan në...

Krasniqi: PDK është kundër zgjedhjeve, por e gatshme për zgjedhje

Memli Krasniqi nënkryetar i PDK-së ka thënë se kjo nuk ishte tema për të cilën janë dakorduar në tryezat e kaluara. Sipas tij kjo tryezë...

Kosova kërkon potencialin intelektual të diasporës

Kosova ka nevojë për potencialin e saj intelektual nga diaspora. Institucionet e Kosovës u bëjnë thirrje qytetarëve të saj, të cilët jetojnë në vende...

Në Islandë agjërohet për 20-22 orë të ditës

Agjërimi është një sfidë e vërtetë për individin. Vetëm bindja dhe besimi i fortë të ndihmojnë të kalosh orë të tëra pa futur gjë...

Mbiemri Krasniqi më i përhapuri në Kosovë, Ramadani në Maqedoni, Hoxha në Shqipëri

Mbiemri Krasniqi më i përhapuri në Kosovë, Ramadani në Maqedoni, Hoxha në Shqipëri Një nga faqet më të mëdha të statistikave në të gjithë botën,...

Tani Instagram tregon sa kohë kaloni në të

Instagram po sjell një mjet të ri i quajtur “Vështrime Përdorimi” që ndihmon përdoruesit për të parë se sa kohë ata kanë shpenzuar në...