Ndeshje të La Ligas do të ketë çdo ditë duke filluar nga 11 qershori

0
Futbolli në Spanjë pritet të rikthehet fuqishëm, ndërsa planifikohet që të ketë ndeshje rregullisht për 32 ditë rresht. Drejtuesit...

Zyrtare: Serie A merr vendimin për të rifilluar sezonin

0
Serie A edhe zyrtarisht ka vendosur që të rifillojë sezonin. Në samitin e mbajtur sot, i cili nisi në...

Zyrtare: Premierliga rifillon më 17 qershor

0
Premierliga do të rifillojë më 17 qershor. Tashmë edhe zyrtarisht ëshë konfirmuar përmes faqes zyrtare të Premierligës se sezozi...

Barcelona shet gjashtë lojtarë, këta janë emrat

0
Barcelona do të gjejë mundësitë për të lëvizur për Lautaro Martinez dhe Miralem Pjanic duke shitur ose shkëmbyer gjashtë lojtarë nga skuadra...

FFK përfundon sezonin në Ligën e Parë, FC Besa rikthehet në Superligë

0
Federata e Futbollit të Kosovës është takuar sot për të vendosur për fatin e ligave të Kosovës. Përveç Superligës,...

Tri ekipe në Itali nuk paguan pagën e punëtorëve në afat, priten dënime

0
Skuadra e Serie B Trapani, ato të Serie C Siena dhe Catania kanë përfunduar në Komisionin Disiplinor për shkak të mospagimit të...

Lojtarët e Serie A do të vazhdojnë karantinën dyjavore nëse preken nga Covid-19

0
CTS ka bërë të ditur që nuk ka synime të uljes së periudhës karantine dyjavore për lojtarët e prekur nga koronavirusi.

Klubet e Premierligës ende pa përgjigje në pyetjet e tyre, diskutohet edhe vdekja e...

0
Klubet e Premierligës ende po kërkojnë siguri për implikimet e planeve të Projektit Rifillimi, duke shkuar në skenarin më të keq nëse...

10 lojtarët që mund të transferohen falas gjatë verës – në listë disa top...

0
Merkatoja e verës po afron dhe skuadrat evropiane kanë filluar të bëjnë planet e tyre për lëvizjet e radhës.Kriza ekonomike që pritet...

Premierliga dhe Qeveria britanike japin leje për stërvitjet grupore me kontakt

0
Skuadrat e Premierligës mund të stërviten normalisht.Futbolli anglez po bën edhe hapa të tjerë të rëndësishëm drejt rikthimit të futbollit në normalitet.Premierliga...