Reali në krizë, mposhtet edhe nga Villareali

Real Madridi është mposhtur nga Villareal me rezultat 0-1, në ‘Santiago Bernabeo’ . “Fajet” për humbjen e Real Madrid padyshim mund t’i atribohen portierit të...

Barcelona 6 gola PSG-së, kualifikohet në çerekfinale

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.Katalunasit kanë fituar në mënyrë të pabesueshme ndaj PSG-së, 6:1.Skuadra e Luis Enriques e nisi ndeshjen...

UEFA e ka një lajm për dy gjyqtarët nga Kosova

Gjyqtarët kosovarë, Genc Nuza dhe Besfort Kosumi, janë vendosur në kategorinë e tretë. UEFA ka ndarë kategoritë e gjyqtarëve për pjesën e dytë të sezonit...

Reali, tri ndeshje larg rekordit të madh të Santosit

Real Madridi është shumë afër një rekordi tjetër të madh. Klubi mbretëror është vetëm tri ndeshje larg rekordit prej 70 ndeshjeve rresht ku ka shënuar...

Latifi drejt Hungarisë për shifër rekord transferimi nga Shqipëria

Liridon Latifi drejt largimit në këmbim të një milionë eurove për arkat e Skënderbeut. Është padyshim lajmi më i bujshëm i kësaj merkatoje me...

Reali fiton si mysafir i Bayernit

Real Madridi ka fituar ndeshjen e parë në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve ndaj Bayern Munichut me rezultat 1-2. Los Blancos ishin më të mirë...

Hadergjonaj thyen heshtjen, tregon nëse do të luajë për Kosovën

Florent Hadergjonaj është përmendur si një prurje e re tek Përfaqësuesja e Kosovës. Por mbrojtësi që aktivizohet në Bundesligën gjermane me Ingolstadt ka treguar nëse...

FIFA me reportazh special për Besart Berishën (Video)

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Besart Berisha ishte këtë fundjavë në fokusin e FIFA-s. Qeveria e futbollit botëror i kushtoi një reportazh special rrugëtimit të...

Neymar i bie pishman që la Barcelonën

Neymar nuk është shumë i kënaqur te PSG dhe kjo nënkupton se ai është dëshpëruar për largimin nga Barcelona. Kjo më shumë se sulmuesi brazilian...

Alves për vdekjen e Astorit: Çdo ditë vdesin me mijëra fëmijë dhe askush nuk...

Mbrojtësi i Paris Saint-Germian ka theksuar se nuk është prekur shumë nga vdekja e Davide Astorit. Dani Alves është treguar indiferent në lidhje me vdekjen...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
158AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Imamët në pritje të dritës së gjelbër nga AKI-ja për fillimin e ligjëratave në...

Në bazë të një memorandumi të bashkëpunimit mes Bashkësisë Islame të Kosovës dhe Ministrisë së Drejtësisë, 20 imamë do të mbajnë ligjërata fetare nëpër...

Korrektimi i vijës kufitare me Malin e Zi, brenda dy vjetësh

Qeveria e Kosovës beson se korrektimi i vijës kufitare me Malin e Zi do të bëhet para afatit të parashikuar brenda dy vjetësh. Zyrtarë...

SHBA, gjobë 36,6 milionë dollarë për përhapje të zjarrit në pyll

I riu i cili është akuzuar për përhapje të zjarrit pyjor në shtetin Oregon të SHBA-ve gjatë vitit të kaluar, dënohet me gjobë prej...

BB aprovoi 400 milionë dollarë për projekte në Turqi

Këshilli i Drejtorëve Ekzekutiv të Bankës Botërore sot ka aprovuar kredi prej 400 milionë dollarë për lehtësimin e qasjes në financimin e projekteve në...

Emery, trajner i ri i Arsenalit

Arsenal ka konfirmuar angazhimin e ish trajnerit të Paris Saint-Germain, nëpërmjet një komunikate të publikuar në uebfaqen zyrtare. Unai Emery është trajner i ri i...

Zuckerberg flet me krerët e BE-së për keqpërdorimin e të dhënave

Shefi ekzekutiv i rrjetit social Facebook, Mark Zuckerberg, dje u paraqit para ligjvënësve drejtues të Bashkimit Evropian (BE), raporton Anadolu Agency (AA). Zuckerberg kërkoi ndjesë...

Aktakuzë ndaj policit që kishte sulmuar Agron Mustafën

Prokuroria Themelore e Gjilanit ka ngritur aktakuzë ndaj policit Avni Berisha i njohur me nofkën ‘Tarkani’ si i dyshuar për sulm ndaj ish- drejtorit...