De Biasi fton edhe dy futbollistë nga Kosova në Kombëtare

Shqipëria luan me datë 6 dhe 9 tetor sfidat me Lihtenshtejnin dhe Spanjën për kualifikueset e botërorit “Rusi 2018”, dhe pritet që në listën...

Audi u dhuron automobila të rinj futbollistëve të Barcelonës

Sponsori klubit të Barcelonës, kompania Audi, u dhuroi futbollistëve të klubit automobila të rinj për përdorim gjatë stinorit, raporton Anadolu Agency (AA). Në ceremoninë e...

Chapecoense pranon ofertën e Barcelonës

Skuadra braziliane Chapecoense ka pranuar ofertën e Barcelonës për të marrë pjesë në trokuan ‘Joan Gamper’, që luhet në muajin gusht. Me Chepecoensen që pati...

Reali një hap drejt çerekfinales

Real Madridi ka fituar ndeshjen e parë ndaj Napolit. Madrilienët i kanë mposhtur italianët 3:1 në “Stamford Bridge”. Mysafirët kaluan në epërsi me golin shumë të...

Manchester United mposht Middlesbrough

Manchester United ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Middlesbrough me rezultat 3-1. Edhe pse me shumë mungesa, skuadra e Mourinhos bëri që të harrohen Pogba...

Adios’ Milan! Ylli i madh po largohet

Gardiani i Milan është cak i interesimit të skuadrave më të mëdha të Europës, që e duan në radhët e veta qysh në verë Manchester...

Vokrri emërohet zv/kryetar i Komitetit të Futbollit të UEFA-s

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri, emërohet zëvendëskryetar i Komitetit të Futbollit të UEFA-s. Në një njoftim nga FFK bëhet e...

Prishtina eliminohet nga Liga e Evropës pas humbjes minimale nga Norrkopingu

Klubi kosovar, Prishtina ka humbur edhe ndeshjen e dytë të kualifikimeve për Ligën e Evropës nga Norrkopingu me rezultat 1-0. Prishtina ka zhvilluar një ndeshje...

Mourinho: Dera jonë është e hapur për Ibrahimoviç

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, tha se Zlatan Ibrahimoviç mund të qëndrojë në klub në sezonin e ardhshëm. Trajneri portugez i Manchester United, që...

Hysaj mund ta zëvendësojë mbrojtësin më të mirë në botë

Pavarësisht se Napoli e konsideron të paprekshëm dhe ai ka premtuar besnikëri për ekipin italian gjatë këtij sezoni, kjo nuk e ndalon Totenhemin ta...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
134AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Tetë lojtarët që mund të largohen nga Manchester Unitedi nëse Jose Mourinho qëndron

Ka qenë fundjavë e trazuar për Manchester Unitedit, por që disa gjërat u stabilizuan. Arritja e gjysmëfinaleve të FA Kupës pas fitores ndaj Brighton,...

Arrestohet ish-presidenti i Francës, Nikola Sarkozy

Ish-presidenti francez Nikolas Sarkozi është arrestuar dhe po merret në pyetje nga autoritetet e sigurisë në Paris. Ndalimi i tij është bërë në lidhje...

Vukotiq në gjykatë nën akuzat për vrasjen e katër shqiptarëve

Edhe sot vazhdon gjykimi i Zoran Vukotiqit për njërën nga tri aktakuzat e ngritura ndaj tij. Do të vazhdojë edhe sot gjykimi i Zoran Vukotiiqit,...

Zyra e kryeministrit edhe një herë thërret që të votohet Demarkacioni

Shefi i Zyrës për Informim, njëherit edhe këshilltar i kryeministrit të vendit, Halil Matoshi ka bërë thirrje sot që të votohet demarkacioni me Malin...

Ronaldo merr çmimin e më të mirit në Portugali

Cristiano Ronaldo ka marrë çmimin “Quinas de Oro” si lojtari më i mirë portugez për vitin 2017. Ylli i Real Madridit mposhti dy bashkëkombësit,...

Edhe ambasadorët e shteteve tjera apel Kosovës: Ratifikojeni demarkacionin

Ambasadori i Kanadasë në Kroaci dhe njëherësh jorezident për Kosovën, Daniel Maksymiuk, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” tregon arsyet pse deputetët e Kuvendit...

Aksident në qendër të Prishtinës, krijohen kolona (Foto)

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prishtinë “Te Qafa”. Një lexues i Indeksonline ka dërguar pamje nga ky aksident ku përveç dëmeve materiale,...