FIFA heton trajnerin dhe Federatën e Serbisë

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka filluar një hetim kundër disa protagonistëvë në ndeshjen e zhvilluar në Kampionatin Botëror ndërmjet Zvicrës dhe Sërbisë. Komisioni Disiplinor...

Low pas fitores dramatike ndaj Suedisë: Ishte një triler, i mbushur me emocione

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, është deklaruar pas fitores së rëndësishme të ekipit të tij ndaj Suedisë. Kampionët e Botës arritën një fitore të madhe...

Festa e Xhakës dhe Shaqirit me shqiponjë, lajmi i fundit nga FIFA

Lojtarët me origjinë shqiptare të Zvicrës, që përmbysën edhe Serbinë mbrëmjen e kaluar, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, do të jenë subjekti i një...

Tri super ndeshje zhvillohen sot

Sot është dita e 11’të e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Në programin e sotshëm do t’i kemi tri ndeshje tejet interesante. Nga ora 14:00, zhvillohet takimi...

Gazeta serbe: Shaqiri na veshi me të zeza

Pasi gazeta serbe deshi të merr një pronocim nga Shaqiri, ai u përgjigj shkurt në gjuhën serbe : “Jo”. Heroi i fitores zvicerane ndaj Serbisë...

Shqiptarët gozhdojnë Serbinë, 2:1 nga Shaqiri

Xherdan Shaqiri e ka vulosur lojën, duke e kthyer rezultatin në 2:1. Kështu Shaqiri u bë shqiptari i dytë që shënoi golë për kombëtaren zvicerane...

Super Xhaka, çmend serbët me “Shqiponjën”

Granit Xhaka barazuar shifrat në 1-1 me një supergol ndaj Serbisë në të 52-tën. E nuk mund të festonte ndryshe veçse duke bërë shenjën...

Brazili shpëton në minutat shtesë

Brazili ka shënuar fitore me rezultat 2-0 në ndeshjen kundër Costa Rikës në kuadër të Kupës së Botës. Golin e parë në këtë ndeshje e...

Tifozët e Argjentinës kërkojnë pensionimin e Messit

ërmeti te Argjentina sapo ka nisur! Humbja ndaj Kroacisë ka lënë pasoja të mëdha te Argjentina.Për La Selecion eliminimi i parakohshëm nga Botëror rus është...

Televizioni argjentinas mban një minutë heshtje pas humbjes nga Kroacia

Mysafirët në "Tyc Sports" janë ngritur në këmbë dhe e varrosën futbollin. Në një anë të botës në Kroaci ka festë, kurse në tjetrën, në...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
162AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Nis takimi Thaçi-Vuçiq

Ka filluar në Bruksel takimi ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiq. Ky takim i cili do të ndërmjetësohet nga...

Anglia shkatërron Panamanë, kualifikohet tutje

Kombëtarja e Anglisë ka shënuar fitoren e dytë në Kampionatin Botëror “Rusi 2018”. “Tre Luanët” fituan me rezultat të thellë 6 me 1 ndaj Panamasë,...

Mogherini takohet me Thaçin, më vonë takimi i përbashkët

Ka filluar takimi bilateral ndërmjet presidentit të Kosovës dhe përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe për Siguri të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Pas...

Zgjedhjet në Turqi, përfundon procesi i votimit

Përfundoi procesi i votimit në zgjedhjet presidenciale dhe të 27-tat parlamentare në Turqi, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas vendimit të Komisionit të Lartë Zgjedhor (YSK),...

Thaçi nga Brukseli: Kosova s’ka arsye të bëjë lëshime, duhet të arrijmë marrëveshje me...

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, e ka hequr fjalën kompromis kur ka folur për raundin e parë të dialogut për marrëveshjen përfundimtare të dialogut...

Anglina 5 gola Panamasë në pjesën e parë

Anglia e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi të thellë. Anglezët po e shkatërrojnë Panamanë, 5:0. Dy gola i realizoi mbrojtësi John Stones. Dy herë shënoi...

Zgjedhjet në Turqi, votues me veshje tradicionale dhe papagall mbi supe

 Qytetarët turq sot po votojnë për zgjedhjet historike presidenciale dhe parlamentare, të cilat dallojnë nga ato të mëparshmet. Ndër votuesit e shumtë që vendosën...