Morata nga sot lojtar i Chelseat

Chelsea sot ka kompletuar transferimin e Alvaro Moratas nga Real Madridi. Spanjolli 24 vjeç, do të zë vendin e Diego Costas, për të udhëhequr sulmin...

Liga e Kampionëve, sonte Borussia Dortmund – Real Madrid

Sot në mbrëmje do të luhen tetë ndeshjet e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve në futboll. Takimet: Grupi E Spartak Moska (RUS) – Liverpool (ANG) Sévilja...

Lewandowski vazhdon të mbetet në radarin e Realit

Real Madrid vazhdon të mbetet në kontakt me sulmuesin e Bayern Munichut, polakun Robert Lewandowski. Sulmuesi polak është një kërkesë e moçme e Mbretërve dhe...

Skënderbeu zyrtarizon super lojtarin nga Kosova

Skuadra e Skënderbeut sot e ka zyrtarizuar lojtarin nga Kosova, Suad Sahiti. Sahiti ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me klubin nga Shqipëria. Lajmin e ka...

Reali vazhdon me barazime

Skuadra e Real Madridit ka vazhduar me barazime në La Liga. Madrilenët nuk arritën të fitonin në “Santiago Bernabeu” ndaj Eibarit, ku takimi përfundoi me...

ZYRTARE: Vendim i ri për kartonin e kuq

Përsëri një lajm i keq për Cristiano Ronaldon. Tribunali Administrativ Sportiv në Spanjë, ka konfirmuar dënimin prej pesë ndeshjeve të yllit të Real Madridit.Pas apelimit...

​Lajm i keq për Xhakën, Arsenal kërkon mesfushorin e Interit

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger e dëshiron në skuadër mesfushorin e Interit, Marcelo Brozovic, i cili po kërkohet edhe nga Chelsea dhe Manchester United. Mesfushori...

Donjeta Sadiku, kampione e Evropës në boks

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Evropian për të reja që po mbahet në Turqi. Ajo në finale në kategorinë...

Ndodh befasia, eliminohet Galatasaray

Ka ndodhur befasia e parë në kualifikimet e Europa Ligës. Skuadra turke, Galatasaray është eliminuar nga ky kompeticion. Turqit barazuan 1 me 1 kundër ekipit...

Ja ku mund t’i blini biletat për ndeshjen Kosovë-Letoni

FFK ka njoftuar se biletat për këtë ndeshje shiten edhe gjatë ditës së sotme në qendër të Mitrovicës, tek K-Mobile dhe tek Prince Caffee,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
104AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Kik-boksieri Ahmetaj bën krenarë shqiptarët, fiton titullin kampion bote në “Wako Pro”

Kikboksieri kosovar, Shpetim Ahmetaj e ka zhvilluar të shtunën (mbrëmë) meçin për kampion bote në kategorinë “Wako Pro” kundër turkut të njohur, Kadir Tastan,...

Juventusi fiton thellë në Bologna, ngjitet në pozitën e dytë

Juventusi ka fituar me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e tyre në udhëtim te Bologna. Pas barazimit në shtëpi ndaj Interit, skuadra e Massimiliano...

Yıldırım: Hedhim poshtë vendimin e SHBA-së për Kudsin

Kryeministri i Turqisë, Binali Yıldırım gjatë fjalimit të tij në Kongresin e zakonshëm të Partisë AK në Kirikkale tha se "Nuk e pranojmë dhe...

Lojtari i fundit që e mposhti Messin dhe CR7 pensionohet nga futbolli

Liete Kaka edhe zyrtarisht është pensionuar nga futbolli. Ish futbollisti më i mirë në vitin 2007, ka njoftuar se ka vendosur të tërhiqet përfundimisht nga...

Manchester United rikthehet te fitorja

Manchester United është rikthyer me pikë të plota në udhëtim te WBA. Djajtë e Kuq kanë lënë pas humbjes me Manchester Cityn, duke fituar në...

Përfundon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të VV-së, zgjedhjet për kryetar në fund të...

Lëvizja Vetëvendosje ka përfunduar mbledhjen e 31-të të Këshillit të Përgjithshëm e cila filloi sot në orën 11:30. Pas përfundimit të kësaj mbledhje, kryesuesi...

Erdoğan: Po ndërmarrim një nga një hapat të cilat do ta prishin këtë lojë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan tha se do t'i pastrojnë të gjithë kufijtë nga terroristët. "Nuk do të lejojmë krijimin e foleve terroriste...