Shpërthen Mavraj: Në Kombëtare nuk funksionon asgjë!

Mbrojtësi i Kombëtares, Mergim Mavraj, foli për mikrofonin e “Supersport” pas ndeshjes, duke treguar se në skuadrën nuk është duke funksionuar asgjë. Mavraj komentoi...

Zyrtarizohet – Wilder e Joshua ndeshen për titull

Përballja e shumëpritur në mes Deontay Wilder dhe Anthony Joshua, më në fund është konfirmuar se do të ndodh. Të dy boksierët i kanë pranuar...

Djali i presidentit serb i shoqëruar me dy kriminelë në ndeshjen e Botërorit Serbi-Kosta...

Danilo Vuçiq, i biri i presidentit aktual të Serbisë, Aleksander Vuçiq, ishte të dielën në tribunat e stadiumit në Rusi për të përcjellur ndeshjen...

Anglina 5 gola Panamasë në pjesën e parë

Anglia e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi të thellë. Anglezët po e shkatërrojnë Panamanë, 5:0. Dy gola i realizoi mbrojtësi John Stones. Dy herë shënoi...

Të zhgënjyer me humbjen, serbët në Vjenë sulmojnë edhe Policinë (Video)

Qindra serbë janë mbledhur mbrëmë në Vjenë pas humbjes së kombëtares së tyre nga Brazili në Botërorin Rusia 2018. Ata kanë shkaktuar incidente në rrugë...

Formula 1: Befasi në Austri, fiton Verstappen, dështon Mercedesi

Max Verstappen me Red Bull-in e tij i ka surprizuar të gjithë, duke triumfuar në Çmimim e Madh të Austrisë në Formula 1. Piloti holandez...

S’ka fitues pas 90 minutave, ndeshja Rusi – Kroaci shkon në vazhdime

Nuk kanë sjellë fitues 90 minutat e ndeshjes çerekfinale Rusi – Kroacia. Rusia dhe Kroacia do ta kërkojnë gjysmëfinalen në vazhdimet dy herë nga 15...

Modric: Anglezët na nënvlerësuan, kjo ishte gabim

Luka Modric dërgoi një mesazh të qartë në Angli pas arritjes në finalen e Kupës së Botës. Kapiteni kroat kujtoi se si shtypi anglez...

Zyrtare: Sampaoli shkarkohet nga detyra e trajnerit të Argjentinës

Jorge Sampaoli nuk është më trajneri i kombëtares së Argjentinës, lajm që është zyrtarizuar sot nga Federata Argjentinase e Futbollit (AFA). Palët kanë arritur një...

Kualifikim historik, Laçi kalon në turin e dytë të Europa Leagues

Laçi arriti një kualifikim historik sot ndaj Anorthosis. Ashtu siç bëri në verën e vitit 2015, kur ndaj sllovenëve të Rudar Velenjes fitoi pas...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Rrëfehet një nga ish-klientët e Burdushit: Ai më shkatërroi motrën, ma ka sos shpirtin

Një nga ish-klientët e Burdushit, Afrim.M po kërkon ballafaqim me mjekun popullor në polici, prokurori e gjykatë. Burdushin po e akuzon se ia ka...

Mbi 1 mijë e 200 tiketa trafiku brenda 24 orëve

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arritur të shqiptojë gjithësej 1mijë e 252 tiketa trafiku. Sipas raportit policor, gjatë periudhës së njejtë...

“Ferid Pashë Vlora” u kthye në Shqipëri

Në kuadër të panairit të librit në Tiranë, u organizua promovimi i libri të librit “Ferid Pashë Vlora të autorit turk Abdulhamit Kırmızı. Në këtë...

Pritet shkarkimi i Panucit

Pozita e Christian Panuccit duket se ka pranuar lëkundje të madhe pas humbjes 0:4 kundër Skocisë. Tekniku italian e ka gjetur vetën në pozitë shumë...

Zvicër – Belgjikë, Januzaj favorit – Ky është rezultati që dërgon tutje Xhakën e...

Edhe mbrëmja e sotshme do të na sjell përballje interesante në Ligën e Kombeve. Zvicër – Belgjikë do të jetë ndeshja më interesante që fillon...

Afganistan, vriten dy zyrtarë të lartë të sigurisë

Të paktën dy zyrtarë të lartë të sigurisë afgane u vranë në një sulm me bombë në lindje të vendit, raporton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi...

Mogherini: Ndjekim nga afër hetimet për Khashoggin

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka deklaruar se “Së bashku me partnerët ndërkombëtarë do të ndjekim...