Sheiku i PSG: Mbappen nuk e shes as për 1 miliard euro

Pronari i Paris Saint-Germain e sheh talentin francez si futbollist të së ardhmes në ekipin e tij. Kylian Mbappe e ka impresionuar Nasser Khelaifin me...

Borussia Dortmund gjen trajnerin e ri

Lucien Favre vjen si trajner të skuadrës së Borussia Dortmund pas largimit të Peter Stoger. Borussia e Dortmundit ka zyrtarizuar emërimin e Lucien Favre si...

Formacionet e ekipeve pjesëmarrëse në “Russia 2018”

Nga 32 përfaqësuese në Rusi, 20 prej tyre kanë luajtur edhe në finalen e botërorit 2014 në Brazil, ndërsa Islanda dhe Panamaja janë debutues...

Real Madridi kërkon talentin e Leverkusenit, Bailey

Mediat raportojnë se Real Madridi ka regjistruar interesimin e tyre për talentin e madh të Bayer Leverkusenit, sulmuesin anësor Leon Bailey. Mbretërit pritet të bëjnë...

Spanja zbulon listën, lihet jashtë sulmuesi 70 milionësh (Foto)

Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui ka zbuluar listën prej 23 futbollistëve që do të marrin pjesë në Kupën e Botës që zhvillohet në Rusi. Ai...

Januzaj në listën preliminare të Belgjikës për Kupën e Botës

Aty mungon ylli i Romës, Radja Nainggolan. Adnan Januzaj është përfshirë në listën preliminare të Belgjikës për Kupën e Botës. Përzgjedhësi Roberto Martinez beson në aftësitë...

Raporti policor pas ndeshjes Prishtina-Drita: Pati përleshje, 8 të lënduar dhe 4 të arrestuar

Policia Rajonale e Pejës ka njoftuar se gjatë ndeshjes së djeshme Prishtina-Drita janë arrestuar katër persona për prishje të rendit dhe qetësisë publike. Po...

Messi e fiton Këpucën e Artë

Këpuca e Artë për sezonin 2017/2018 i ka takuar Lionel Messit. Ylli argjentinas ka arritur të fitojë Këpucën e Artë të Evropës me 34 gola...

Drita kampione e Kosovës

Futbollistët e Dritës kanë fituar titullin e kampionit të Kosovës, pasi në ndeshjen vendimtare në Pejë luajtën baras me Prishtinën me rezultat 0:0. Herën e...

Tifozët e Dritës me veshje unike për ndeshjen ndaj Prishtinës

Ata janë veshur si ushtarë. 100 Intelektualë do të jenë në stadium sot për ndeshjen Prishtina-Drita, pasi që kështu ka vendosur klubi mysafir, me propozimin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
158AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Sulm ndaj një xhamie në Gjermani

Në muret e një xhamie në qytetin Ermannhausen të shtetit gjerman Baden-Württemberg, janë shkruar mesazhe kërcënuese, raporton Anadolu Agency (AA). Përkrahësit e organizatës terroriste PYD/PKK...

Ish-kryeministri Gruevski dënohet me 2 vjet burg në rastin “Tanku”

Ish-ndihmës ministri i Punëve të Brendshme Gjoko Popovski sot në Gjykatën Penale Shkup është dënuar me gjashtë vjet e gjysmë burg në lëndën e...

Haradinaj: Në Vatikan jam për ta kërkuar njohjen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Vatikan ku është takuar me Atin e Shenjtë, Papa Françeskun dhe me Sekretarin...

Pasaporta më e fuqishme në botë

Sipas Indeksit të Pasaportave të Henley, pasaporta më e fuqishme në botë në vitin 2018, u bë ajo e Japonisë e cila mund të...

Zyra e Auditorit shpalos mangësitë e projekteve në Agjencinë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale

Zyra Kombëtare e Auditimit në Kosovë ka bërë publike të gjeturat e saj në institucionet publike. Nga të gjeturat e kësaj Zyre në Agjencinë për...

Imamët në pritje të dritës së gjelbër nga AKI-ja për fillimin e ligjëratave në...

Në bazë të një memorandumi të bashkëpunimit mes Bashkësisë Islame të Kosovës dhe Ministrisë së Drejtësisë, 20 imamë do të mbajnë ligjërata fetare nëpër...

Korrektimi i vijës kufitare me Malin e Zi, brenda dy vjetësh

Qeveria e Kosovës beson se korrektimi i vijës kufitare me Malin e Zi do të bëhet para afatit të parashikuar brenda dy vjetësh. Zyrtarë...