Përmbytet Shqipëria, pas të nxehtit tropikal rrebeshet e shiut paralizojnë vendin

Zonat Veriore dhe Qendrore dominohen nga vranësira dhe rrebeshe të përkohshme shiu deri në mesditë kur shirat zhvendosen kryesisht drejt zonave jugperëndimore. Pasditja do të...

Pas vrasjes së gjyqtarës, 25 gra denoncojnë familjarët në polici për përdorim dhune

Vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi nga ish-bashkëshorti i saj solli dhe njëherë në vëmendje fenomenin e dhunës në familje në shoqërinë shqiptare. Dhe kur vjen...

Myftiu i Tiranës kërcënohet me jetë

Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra zbuloi se është kërcënuar me jetë, pasi shumë njerëz e akuzojnë se mbuloi statujën e Skëndërbeut me ekran gjatë...

Si doli nga burgu vrasësi i gjyqtares

Nëse Gjykata e Kavajës dhe më pas ajo e Apelit të Durrësit do t’i kishin qëndruar kërkesës së Prokurorisë, atehërë Fadil Kasemi, autori i...

Lajmi për mbulimin e Skënderbeut në Tiranë ishte një spekulim!

jatë ditës së sotme kur besimtarët myslimanë kanë festuar Kurban Bajramin, në rrjetet sociale ka qarkulluar një fotografi në të cilën thuhet se shihet...

Vritet gjyqtarja, ish-bashkëshorti e qëllon në automjet

Një 39-vjeçare, gjyqtare e shkallës së parë në Shkodër u vra brutalisht nga ish-bashkëshorti i saj.  Fadil Kasemi 53 vjeç qëlloi mbi gruan e tij,...

Gjysmëhëna e Kuqe e Turqisë shpërndan ndihma për fëmijët jetimë në Shqipëri

Gjysmëhëna e Kuqe e Turqisë në bashkëpunim me Fondacionin ALSAR kanë shpërndarë sot ndihma në veshmbathje për fëmijët jetimë në Tiranë, në prag të...

Ky është kabineti i ri i Edi Ramës (Emrat)

Kryeministri Edi Rama, në Asamblenë e Partisë Socialiste e cilësoi si më të vështirin mandatin që mori nga zgjedhjet e 25 qershorit. “Bashkëqeverisja me njerëzit...

Princi i Arabisë Saudite mbërrin me jaht në Portin e Durrësit (Foto)

Qyteti i Durrësit ka pritur vizitorë mjaft të rëndësishëm ditën e sotme. Njëri prej tyre është edhe Princi Alwaleed bin Talal bin Abdulaim Al-Saud...

Numër rekord i mjekëve që duan të largohen…

Çdo tri ditë një mjek kërkon të largohet nga Shqipëria. Lajmi bëhet i ditur nga Urdhëri i Mjekut që paralajmëron një epidemi që ka...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Keqmenaxhimi solli “Trepçën” në gjendje pa rrugëdalje

Shyqyri Sadiku, i cili ka ngrirë pozitën e kryesindikalistit të “Trepçës” pasi është caktuar drejtor i Prodhimit në “Trepçë”, ka thënë se...

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).