Në vatrën e epidemisë së gripit në Kinë, janë 2 shqiptarë

0
Selim Belortaja ambasador i Shqipërisë në Kinë tregon për numrin e shtetasve shqiptarë që ndodhen në qytetin Wuhan, epiqendra e gripit që...

Basha: Ngushëllimet e mia më të thella për popullin turk dhe Presidentin Erdogan

0
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet Twitterit ka shprehur ngushëllimet për viktimat e tërmetit që ka prekur mbrëmë Turqinë.

Meta: Populli shqiptar është në krah të Turqisë mike

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar për tërmetin në Turqi, ku thekson se në këto momente tepër të vështira, populli shqiptar...

Cakaj: Jemi pranë vëllezërve turq në këto çaste të vështira të tërmetit

0
Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë sot.

Edi Rama nis ditën me fjalë të shenjta të Kur’anit

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zgjedhur që çdo ditë ta fillojë me një thënie ndryshe. Sot ai zgjodhi...

Tërmet i fuqishëm në Kukës, ja sa ishte magnituda

0
Një tërmeti i fortë është ndjerë pak më parë në Kukës, dhe bëhet me dije se ka qenë me magnitudë 4.5 i...

Meta: Shqipëria dhe Kosova nuk mund të ekzistojnë pa shqiptarë

0
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se objektivi i Shqipërisë dhe Kosovës duhet të jetë krijimi u mundësive për të rinjtë...

RENEA arreston njërin ndër më të rrezikshmit e Vlorës

0
Mëngjesin e sotëm, një skenar Hollywood-ian filmash aksion u zhvillua në qytetin e Vlorës. 47-vjeçari Xhevahir Jonuzi, i dënuar...

Shqiptarët e Luginës synojnë katër deputetë në parlamentin serb

0
Katër subjekte politike shqiptare të komunave: Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë në Serbi, që njihet si Lugina e Preshevës, janë marrë vesh që...

Pushoi çështjen ndaj Bashës – Gjykata: Nuk ekziston fakti penal

0
Zbardhet vendimi i gjykatës së Tiranës që pushoi procesin për falsifikim ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha, ish-sekretari të përgjithshëm të PD,...

Artikujt e fundit