DW: Shtohen shpresat e Shqipërisë për fillimin e negociatave

Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për hapjen e...

Tërmeti i 26 nëntorit mbledh në Shqipëri ministrat e turizmit të Ballkanit

Të martën në Tiranë, do të zhvillohet një nga ngjarjet më të rëndësishme për turizmin në Shqipëri. Për herë...

“Çmenduri” në rrugët e Tiranës, policia pezullon 17 leje drejtimi

Policia Rrugore ka pezulluar 17 patenta gjatë natës në Tiranë për shkelje të rregullave. Sipas policisë patentat janë pezulluar...

“Zgjedhjet sa më shpejt”/ Basha: s’e kemi problem sistemin

Kreu i opozitës deklaroi gjatë një konference për shtyp, se PD do të kërkojë zgjedhje të parakohshme një orë e më parë.

Firmoset marrëveshja, Turqia do ndërtojë 500 banesa në Shqipëri

Është firmosur marrëveshja mes Turqisë dhe Shqipërisë sa i takon ndërtimit të 500 banesave në Laç dhe Thumanë, pas tërmetit të 26 nëntorit 2019.

Turqia e mban premtimin, në korrik pritet ndërtimi i 500 shtëpive pas tërmetit në...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj në një konferencë të përbashkët me ministrin turk të Mjedisit dhe Urbanizimit, Murat Kurum dha detaje për...

Shqipëria merr kryesimin e OSBE-së, Rama: Ky është një moment i jashtëzakonshëm i vendit...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama foli përgjatë ceremonisë së marrjes së kryesimit të Presidencës së OSBE-së. “Jam besimplotë që...

Gjenerali i NATO-s nga Tirana: Nuk është e vërtetë që SHBA kërkon të pushtojë...

Në një takim pune me një grup deputetësh dhe ish-deputetësh shqiptarë në Tiranë, gjenerali i NATO-s, Michael Barbero bisedoi për samitin e...

Shqipëria merr zyrtarisht kryesimin e OSBE-së

Shqipëria ka marrë sot zyrtarisht kryesimin e OSBE-së. Si drejtues i saj, Rama ka pritur në zyrën e tij në Vjenë, Sekretarin...

Lideri i Iranit për Shqipërinë: Vend i pabesë, strehon tradhtarët iranianë

Irani sulmoi bazat amerikane në Irbil dhe Al Asad, në perëndim të Bagdadit, në shenjë hakmarrjeje ndaj vrasjes së gjeneralit Qassem Soleimani. Ndërkohë, lideri...