Brenda vilës së Enver Hoxhës! Gazetari i “The Guardian” sjell pamje të rralla (Foto)

"Një vend i mrekullueshëm, edhe pse i frikshëm për t’u vizituar. Tirana është një vend interesant. Disa tregime nga Shqipëria vijnë së...

Njoftimi i Cakajt: 50 diplomatë të larguar nga detyra

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj deklaroi sot se janë larguar dhe transferuar nga detyra 50 diplomatë shqiptarë.

Një shqiptare pjesë e Institutit të Ushtrisë Amerikane

Shqiptarët nëpër botë tashmë e kanë dëshmuar veten nëpër fusha të ndryshme. Në mesin e tyre ka edhe plot gra shqiptare, që...

Tiranë, mijëra besimtarë mblidhen në shesh për të falur namazin e Fitër – Bajramit

Besimtarët myslimanë kanë kremtuar sot festën e Fiter Bajramit. Pas ditëve të agjërimit, mijëra njerëz u mblodhën së bashku në sheshin “Skënderbej”....

Protesta e opozitës në Shqipëri, 42 të arrestuar

Gjatë protestës së opozitës mbrëmjen e djeshme, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, numri i personave të plagosur është 13, ndër ta 10 efektivë...

Opozita në Shqipëri përsëri sot proteston

Opozita shqiptare sot mban protestës e radhës në Tiranë, një ditë pas fillimit të fushatës zgjedhore nga PS për zgjedhjet e 30...

Shqipëria “zgjohet” nga tërmetet, në Korçë disa persona të lënduar, dhjetëra banesa të dëmtuara

Më të forta ato kanë qenë në Korçë, duke kapur një  magnitudë 5.3 Rihter. Të dhënat zyrtare nga Instituti i Gjeoshkencës raportojnë se...

Rama shtron darkën e iftarit: S’duhet devijuar nga rruga e Zotit

Në natën e Kadrit, kryeministri Edi Rama ka shtruar darkën e iftarit. Ajo që bie në sy është se përveç përfaqësuesve të...

KE rekomandon hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Komisioni Evropian (KE) ka rekomanduar hapjen e negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Evropian (BE) për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, transmeton Anadolu Agency...

PD shtyn protestën: Respektojmë Natën e Kadrit

PD shtyn protestën: Respektojmë Natën e Kadrit dhe Ditën e FëmijëveNdryshe nga sa ishte vendosur në përfundim të protestës së 25 majit,...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...