Deputetët e miratojnë projekt-rezolutën për shfuqizimin e vendimit të Metës

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë miratuan sot projekt-rezolutën e Kuvendit për shfuqizimin e dekretit të zgjedhjeve nga Presidenti Ilir Meta. Në seancën...

Meta dhe Rama takohen në Prishtinë, ja çfarë bën Rama

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta ndodhen sot në Kosovë në kuadër të festimeve për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, në...

3.4 mln € në “Toyota Yaris”, Gjykata belge kërkon dëshmi nga Basha

Prokuroria belge kërkon që dhe kreu i opozitës Lulzim Basha të pyetet për çështjen e njohur si “Toyota Yaris”, ku në 2...

KQZ: Zgjedhjet më 30 qershor, s’vlen dekreti i Presidentit Metës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvlerësuar dekretin e Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve, në një mbledhje urgjente pas vendimit të...

Holandë, bllokohen pesticide të ndaluara me destinacion Shqipërinë

Një kontenier me pesticide kineze për Shqipërinë është bllokuar nga autoritetet holandeze në portin e Roterdamit. Kontenieri u bllokua...

Vidhet bankomati i një banke në Durrës

Një bankomat është vjedhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Durrës. Burime nga policia për Top...

Në 30 qershor nuk ka zgjedhje, Ilir Meta shfuqizon dekretin

Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar dekretin për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Sipas kreut të shtetit, ky veprim është kryer “me vetëdije...

Protesta e opozitës, policia: Kemi informacion shqetësues, organizatorët të marrin masa

Në një deklaratë për mediat zv/drejtoresha e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, Aida Hajnaj thekson se kanë marrë informacione shqetësuese për zhvillimin e protestës...

Opozita në Shqipëri proteston edhe sot

Opozita në Shqipëri do të mbajë protestë sot para kryeministrisë në orën 19:00. Sipas Lapsi.al, vendimi për të mbajtur protestën...

Cakaj takohet me Mogherinin: Shqipëria meriton hapjen e negociatave në qershor

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi në Bruksel një takim me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...