Gjermania ndau më së shumti para për riparimin e pasojave të tërmetit në Shqipëri

0
Në këto momente po mbahet konferenca e donatorëve në Bruksel, ku Gjermania deri më tani është shteti që ka dhënë më shumë,...

BE-ja jep 100 milionë euro për dëmet e tërmetit në Shqipëri

0
Në konferencën e donatorëve që po mbahet në Bruksel, ka marrë fjalën presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von de Leyen e cila...

Vlorë/ U gjetën tre makina në det, reagon policia

0
Mëngjesin e sotëm në Vlorë janë gjetur tre makina në det.  Sipas policisë, fuoristrada e cila ka dhe karelin tërheqës se mjeteve lundruese ka...

​Rama uron për pavarësinë e Kosovës

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar për 12-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Kryeministri shqiptar, Edi Rama, në orët...

Zbulohet shkaku i vdekjes së tre personave në Bulqizë

0
Ditën e sotme vendi u trondit nga një lajm i hidhur ku tre persona ndërruan jetë në Ostren të Madh në Bulqizë.

Gent Cakaj lobon tek shteti i fuqishëm aziatik për njohjen e Kosovës

0
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në Gjermani, për të ndjekur punimet e Konferencës së Sigurisë...

Bulqizë – Vdes nëna me 2 fëmijët nga rrjedhja e gazit, një anëtar i...

0
Një nënë 40-vjeçare dhe dy fëmijët e saj, përkatësisht 18 dhe 15 vjeç kanë humbur jetën në Bulqizë si pasojë e rrjedhjes së...

Shqipëria shënohet me të “kuqe”, situata e gripit është alarmante

0
Shqipëria renditet ndër vendet me nivel të lartë të përhapjes së virusive të gripit në Evropë. Ajo tashmë paraqitet...

Shqipëri: Për 10 ditë u bllokuan 52 makina, 85 persona në pranga

0
Policia e Shtetit, ka bërë bilancin pas rreth dy javësh aksione në të gjithë vendin. Sipas policisë nga këto...

36-vjeçari shqiptar vdes në burgun e Francës, familjarët thonë se e vranë

0
Një 36-vjeçar nga Shqipëria ka vdekur në një burg në Francë. Sipas raportimeve të Top-Channel, ai ishte në procedura...

Artikujt e fundit