“Nëse Shqipëria nuk është efektive kundër FETO-s, mund të akuzohet për financim terrorizmi”

0
Analisti dhe kolumnisti shqiptar, Dr. Ermir Gjinishi, ka deklaruar se Shqipëria ka mbetur e dobët në përpjekjet kundër organizatës terroriste, Fetullahçı (FETO) dhe...

PD: Protesta do të vazhdojë deri në plotësimin e kërkesave

0
Partia Demokratike sapo ka përfunduar mbledhjen e kryesisë së saj, ku objekti kryesor i saj është protesta dhe hapat që do ndërmerren nga opozita. Burime...

Basha: Zgjedhje të lira, ose nuk do ketë zgjedhje më 23 qershor

0
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar nga protesta e opozitës përballë Kryeministrisë se nëse nuk garantohen zgjedhje të lira dhe të ndershme,...

Rama takohet me Erdoganin

0
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nëpërmjet një postimi në “Facebook” ka njoftuar për një takim me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Ai ka treguar...

Ndërron jetë shkrimtari Dritëro Agolli

0
Ka ndërruar jetë këtë të premte, në moshën 85-vjeçare, shkrimtari i mirënjohur Dritëro Agolli. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarë të shkrimtarit. Prej 4...

Edi Rama shkarkon ministrin Ylli Manjani

0
Përmes një njoftimi të zyrës së shtypit informohet se Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot lirimin nga detyra të Ministrit të Drejtësisë Z. Ylli...

Kapen 97 kg kanabis në 3 operacione antidrogë

0
Gjatë 12 orëve të fundit janë zhvilluar 3 operacione antidrogë në Vlorë, Lezhë dhe Mat, ku janë sekuestruar rreth 97 kg kanabis. Policia e Vlorës...

Tiranasit protestë në mbështetje të Ramush Haradinajt

0
Forumet rinore të partive kryesore politike në Shqipëri, të mbështetura edhe nga disa organizata të shoqërisë civile kanë organizuar sot një protestë para Ambasadës...

Edhe Shqipëria si Kosova, borë dhe ngricë

0
Ditën e sotme, i gjithë vendi është pushtuar nga temperaturat nën zero gradë celsius, ndërsa mjaft qarqe ndodhen të mbuluara nga bora. Por bëhet...

Shqipëri, OJQ-të mbledhin fonde për fëmijët në Siri

0
Organizatat e shoqërisë civile në Shqipëri e kanë filluar një fushatë 10 ditëshe për mbledhjen e fondeve për fëmijët në Siri. Kjo nismë është lansuar...

Artikujt e fundit