Grabitet xhamia “Ebu Beker” në Shkodër

Një xhami në Shkodër është grabitur, ku për pasojë grabitësit kanë marrë arkën e parave të xhamisë. Policia në Shqipëri ka njoftuar se bëhet fjalë...

Rama falenderon Erdoganin

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e nisi fjalimin e tij në ceremoninë e përurimit të uniformave të reja në policinë e shtetit me një...

BBC: Shqipëria, vendi i famshëm për tolerancën fetare

BBC i ka kushtuar një artikull Shqipërisë, në të cilën vë në pah tolerancën fetare që ekziston në shtetin ballkanik. Quinn Hargitai tregon udhëtimin e...

Tërmet në Shkodër

Një tërmet 4.4 ballësh të Richterit ka rënë sot në mëngjes, rreth orë 06:15 në Shkodër dhe ka shqetësuar shkodranët e zgjuar herët dhe...

Sekuestrohen 180 kg drogë në Durrës

180 kilogramë marijuanë janë sekuestruar nga policia e Durrësit, ndërsa është vënë në pranga një person. Burime të policisë bëjnë me dije se është arrestuar...

Rama për “Al Jazeera”: Shqipëria e Madhe asnjëherë nuk ka qenë opsion

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur rreth bashkimit të Kosovës dhe Shqipërisë. Ai në një intervistë për Al Jazeera Balkans, se Shqipëria e Madhe...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe në jug, epiqendra në kufirin me Greqinë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në Shqipëri. Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, por ende nuk dihet intensiteti dhe epiqendra...

Aksident tragjik në autostradën Tiranë- Durrës, vdesin 4 të rinj (Foto)

Një aksident tragjik i ndodhur mëngjesin e sotëm u ka marrë jetën katër të rinjve. Ngjarja ka ndodhur në autostradën Tiranë- Durrës, në afërsi të...

Sekuestrohen 90 kg drogë, arrestohet 5 persona

Në dy operacione antidrogë të policisë në Gjirokastër dhe Kukës janë sekuestruar 91 kg kanabis sativa. Policia Kufitare e Kakavijës ka bllokuar dhe sekuestruar një...

Presidenti Thaçi shpallet qytetar nderi i Shkodrës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është shpallur sot qytetar nderi i Bashkisë së Shkodrës. Sipas një njoftimi nga Presidenca, me propozimin e të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Policia shpall në kërkim dy persona për vrasjen e Oliver Ivanoviqit

Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda e Policisë në bashkëpunim me Prokurorinë Speciale po e hetojnë vrasjen e politikanit serb Oliver...

Misioni i EULEX-it në Kosovë i lidhur me skandale korruptive, ndërhyrje politike e keqpërdorime...

Të paktën në tri raste penale, EULEX-i kishte ndërhyrë tek gjyqtarët që të akuzuarit të shpallëshin fajtor. Ata donin, që disa politikanë...

Izraeli drejt zgjedhjeve të treta brenda vitit

Lideri i Partisë Blu e Bardhë, Benny Gantz, kundërshtari kryesor i kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu ka dështuar në formimin e qeverisë së...

Trump kërkon ndihmën e Apple për zhvillimin e rrjetit 5G

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se i ka kërkuar shefit të kompanisë së teknologjisë, “Apple”, Tim Cook, të angazhohet...

Policia e Kosovës shpall në kërkim dy persona të dyshuar për vrasje – Foto

Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona të dyshuar për vrasjen e Oliver Ivanoviç, në janar të vitit 2018.

Haradinaj: Heqja e taksës po aq e rrezikshme sa edhe vizatimet e hartës së...

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj deklarimeve se vendosja e taksave tash e një vit ndaj mallrave serbe nuk ka...

Gara e Francës dhe Gjermanisë për udhëheqjen e NATO-s

Franca dhe Gjermania garuan për udhëheqjen evropiane në NATO të mërkurën në Bruksel, gjatë takimit të parë të ministrave të jashtëm të...