Shqiptarët po helmohen nga ushqimet që konsumojnë

Një punishte që ambalazhonte sasi të mëdha vaji të pakontrolluar u zbulua, dhe pikerisht aty 1300 litra vaj ishin gati për të dalë në...

Berisha: Termi “korrigjim kufijsh”, produkt i kuzhinës së Beogradit

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka deklaruar se termi “korrigjim kufijsh” midis Kosovës dhe Serbisë është produkt i kuzhinës së Beogradit, sipas të cilit...

Çifti nga Tirana e kalojnë natën mbi vinç, kërcënojnë se do të hidhen

Burrë e grua nga Tirana që hipën prej mbrëmjes së djeshme mbi një vinç 30 metra të lartë te diga e liqenit dhe kërcënonin...

Vetëvrasjet në Shqipëri, tri herë më të larta se vrasjet

Numri i vetëvrasjeve për 100 mijë banorë për vitin 2016 në Shqipëri ishte 8.2 sipas përllogaritjeve të Monitor me të dhënat që ka publikuar...

Aksident tragjik në autostradën Tiranë- Durrës, vdesin 4 të rinj (Foto)

Një aksident tragjik i ndodhur mëngjesin e sotëm u ka marrë jetën katër të rinjve. Ngjarja ka ndodhur në autostradën Tiranë- Durrës, në afërsi të...

Rritje pagash për 6 800 ushtarakë në Shqipëri

Ministria e Mbrojtjes në buxhetin e ri të saj për vitin 2019, të votuar nga Kuvendi i Shqipërisë në dhjetor të vitit 2018 parashikon...

Berisha: Muslimanët nuk falen para statujave, pa dallim nëse është e Gjergjit apo e...

Djali i ish kryeministrit shqiptar Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, ka reaguar lidhur me falejn e Namazit te Bajramit ne Sheshin e Tiranes. Ne nje status...

Arrestohet në Greqi shqiptari me 85 kg kanabis

Një 33-vjeçar shqiptar u arrestuan sot në vendin e quajtur Sakula, në aksin rrugor që lidh Artën me Mesologjin në Greqinë perëndimore. Një patrullë e...

Ndalohet në Shqipëri, suedezi me 19 pistoleta

Policia e Shkodrës në pikën e kalimit kufitar të Murriqanit, ka ndaluar një 21 vjeçar me nënshtetësi suedeze, pasi të njëjtit i janë gjetur...

Grekët ia arrijnë qëllimit me ndihmën e Ramës: Të tjera varreza greke në Shqipëri

Gazeta gjermane "Bild" pretendon se Rusia në stërvitjen e saj "Zapad 2017" në shtator më shumë se një stërvitje kundër terrorizmit ka zhvilluar një...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...

Juventus rrit ofertën për Paul Pogban, alarmohet Reali

Juventusi po rrit përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Paul Pogban por e pranojnë se ata do të përballen me konkurrencë...

Mediat gjermane: bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Mocioni drejt dështimit, opozita s’po mund t’i sigurojë 61 vota

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot konferencë për media. Temë kryesore e kësaj konference ishte të gjeturat e...