Xhamia me emër të krishterë merr vëmendjen e turistëve

  Xhamia historike e Gjin Aleksit në Rusan të Delvinës kthehet në destinacion turistik përvizitorët e huaj. E ndërtuar në rrënojat e një kishe, në oborrin...

Saimir Tahiri nën hetim prej korrikut 2016

Saimir Tahiri është nën hetim. Madje me bashkim procedimesh. Akuzohet se është bashkëpunëtor në trafikun e drogës përpos faktit të korrupsionit. Edhe pse ai...

Mot i keq në Durrës e Vlorë, pezullohen lundrimet e anijeve deri të dielën

Porti i Durrësit dhe Vlorës janë përfshirë nga moti i keq këtë mëngjes. Era e fortë ka sjellë pezullimin e lundrimit deri të dielën....

Ben Blushi, drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel

Ditën e djeshme Ben Blushi deklaroi dorëheqjen e tij nga partia më e re, LIBRA. Ndërkohë që lajmi i tij për dorëheqjen nga vetë partia e tij bëri shumë zhurmë, një zhvillim shumë...

Shqipëria nën dëborë, bllokohen disa akse në veri të vendit (VIDEO)

Reshjet e dëborës kanë vështirësuar këtë mëngjes qarkullimin në disa akse rrugore të vendit. Automjetet të cilave u është dashur të qarkullojnë pa nisur...

Rinisin protestat në Kukës

Kanë rinisur protestat në Kukës. Qindra banorë janë mbledhur para Drejtorisë së Policisë në Kukës, ku kërkohet lirimi i personave që janë arrestuar nga policia...

Rama i përgjigjet Phlipsit: Turqia s’përbën kërcënim për ne – Erdogani e përcolli shpalljen...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se raportet me Turqinë nuk përbëjnë asnjë lloj kërcënimi. Në një intervistë për “Ora News”, Rama, duke komentuar...

Shqipëri, opozita bllokon përsëri seancën parlamentare

Seanca plenare e Kuvendit të Shqipërisë përsëri është përfshirë nga tensione dhe debate mes deputetëve të maxharancës dhe atyre të opozitës, duke shkaktuar ndërprerjen...

Në Shqipëri dhjetëfishohet gjoba për celularin, 6 në 8 aksidente për shkak të tij

Policia Rrugore i kërkoi zyrtarisht Kuvendit 10-fishimin e vlerës aktuale të gjobës për përdorimin e telefonit gjatë drejtimit të mjetit. Sipas analizës së policisë, ky...

Berisha: Termi “korrigjim kufijsh”, produkt i kuzhinës së Beogradit

Ish-kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka deklaruar se termi “korrigjim kufijsh” midis Kosovës dhe Serbisë është produkt i kuzhinës së Beogradit, sipas të cilit...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

BQK: Mbi 40 për qind e remitencave, vijnë nga Gjermania dhe Zvicra

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, ka njoftuar se remitencat që pranohen në Kosovë kryesisht vijnë nga Gjermania dhe Zvicra, vende këto...

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...