KQZ: Zgjedhjet më 30 qershor, s’vlen dekreti i Presidentit Metës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zhvlerësuar dekretin e Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve, në një mbledhje urgjente pas vendimit të...

Në 30 qershor nuk ka zgjedhje, Ilir Meta shfuqizon dekretin

Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar dekretin për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Sipas kreut të shtetit, ky veprim është kryer “me vetëdije...

Cakaj takohet me Mogherinin: Shqipëria meriton hapjen e negociatave në qershor

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi në Bruksel një takim me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit...

Njoftimi i Cakajt: 50 diplomatë të larguar nga detyra

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj deklaroi sot se janë larguar dhe transferuar nga detyra 50 diplomatë shqiptarë.

Tiranë, mijëra besimtarë mblidhen në shesh për të falur namazin e Fitër – Bajramit

Besimtarët myslimanë kanë kremtuar sot festën e Fiter Bajramit. Pas ditëve të agjërimit, mijëra njerëz u mblodhën së bashku në sheshin “Skënderbej”....

Protesta e opozitës në Shqipëri, 42 të arrestuar

Gjatë protestës së opozitës mbrëmjen e djeshme, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, numri i personave të plagosur është 13, ndër ta 10 efektivë...

Opozita në Shqipëri përsëri sot proteston

Opozita shqiptare sot mban protestës e radhës në Tiranë, një ditë pas fillimit të fushatës zgjedhore nga PS për zgjedhjet e 30...

PD shtyn protestën: Respektojmë Natën e Kadrit

PD shtyn protestën: Respektojmë Natën e Kadrit dhe Ditën e FëmijëveNdryshe nga sa ishte vendosur në përfundim të protestës së 25 majit,...

Perimet nga Shqipëria në Kosovë, analizat s’kanë gjetur elemente të dëmshme

Vetëm gjatë një dite, së paku 30 tonë perime – kryesisht domate, tranguj e speca – importohen nga Shqipëria në Kosovë.

E përplasi treni, humb jetën 16-vjeçari në Durrës

Humb jetën 16-vjeçari në Durrës. 16-vjeçari i cili u përplas nga treni në Durrës ka humbur jetën.

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Zyra e BE-së kundër projektligjit për financimin e partive

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka dal me një deklaratë për media ku përkrah protestën e shoqërisë...

Bie nga sistemi ky shërbim i “Google”

Aplikacioni ‘Google Calendar’ ka rënë totalisht nga sistemi, duke lënë njerëzit pa përcaktuar ndonjë orar. Aplikacioni dhe faqja e...

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...