Durrës, 500 shqiptarë kthehen nga Italia

0
Prej tre ditësh Italia ndodhet në gjendje emergjence për shkak shpërthimit të papritur të koronavirusit. Megjithatë, edhe pse veriu...

Koronavirusi në Itali, Shqipëria do dyfishojë kontrollet në kufi

0
Pas evidentimit të situatës shëndetësore me prezencë komunitare të koronavirusit në Itali, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu mblodhi sot...

Policia shqiptare arreston 115 persona për organizim të lojërave të fatit

0
Policia shqiptare tha të premten se ka ndërmarrë një aksion për mbylljen e aktiviteteve të paligjshme të lojërave të fatit.

Richard Grenell emërohet Drejtor në detyrë i Inteligjencës Kombëtare

0
Presidenti Donald Trump ka emëruar ambasadorin amerikan në Gjermani Richard Grenell, si Drejtor në detyrë të Inteligjencës Kombëtare. “Kam...

Tërmeti, Banka Islamike jep 60 milionë euro për Shqipërinë

0
Gjatë mbajtjes së seancës së dytë të Konferencës së Donatorëve në Bruksel, sa i takon procesit të rindërtimit në Shqipëri u bë...

Serbia dhuron 2 milionë euro donacion për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

0
Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabic ka folur në emër të shtetit të saj në konferencën e donatorëve në Bruksel, e fokusuar në...

Gjermania ndau më së shumti para për riparimin e pasojave të tërmetit në Shqipëri

0
Në këto momente po mbahet konferenca e donatorëve në Bruksel, ku Gjermania deri më tani është shteti që ka dhënë më shumë,...

BE-ja jep 100 milionë euro për dëmet e tërmetit në Shqipëri

0
Në konferencën e donatorëve që po mbahet në Bruksel, ka marrë fjalën presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von de Leyen e cila...

Gent Cakaj lobon tek shteti i fuqishëm aziatik për njohjen e Kosovës

0
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ndodhet në Gjermani, për të ndjekur punimet e Konferencës së Sigurisë...

Shqipëria shënohet me të “kuqe”, situata e gripit është alarmante

0
Shqipëria renditet ndër vendet me nivel të lartë të përhapjes së virusive të gripit në Evropë. Ajo tashmë paraqitet...

Artikujt e fundit