Shqipëria heq taksën për importin e makinerive bujqësore

Makineritë bujqësore do të importohen me zero taksë në Shqipëri. Duke filluar nga data 1 janari e vitit të ardhshëm, makineritë bujqësore do të importohen...

“Gjaku na thërret, të djegim shqiptarin”

Nën masa të forta sigurie është zhvilluar ceremonia mortore e homogjenit, Kostandinos Kacifa, Pavarësisht masave të marra nga policia greke dhe ajo shqiptare, kjo...

Të rinjtë duan të ikin! Gallup: Shqipëria, me normën më të lartë në botë

Për shumë vite me radhë, mosha e re e popullsisë është konsideruar nga ekonomistët si shpresa më e madhe e Shqipërisë drejt zhvillimit të...

Tronditet Durrësi, vritet një person dhe plagoset një tjetër në zonën e plazhit

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e sotme qytetin bregdetar të Durrësit, ku një shtetas është vrarë dhe një tjetër është plagosur. Policia raportoi...

Ilir Meta cakton datën e zgjedhjeve vendore

Zgjedhjet ne Shqiperi do të mbahen ditën e dielë të datës 30 qershor 2019. Presidenti Ilir Meta dekretoi të dielën e fundit të qershorit për...

Rreze edhe në nëntor, në Shëngjin ka ende turistë

Fillimi i muajit nëntor e ka gjetur bregdetin e Shëngjinit me pushues të shumtë. Vizitorë të ardhur nga Kosova, qytete të ndryshme të Shqipërisë,...

Presidenti Meta nuk dekreton Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar kandidaturën e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Nëpërmjet një njoftimi për mediat, kreu i shtetit njofton...

Dëmtohet duke luajtur 7-vjeçarja në Korçë, transportohet me helikopter drejt Tiranës

Një vajzë 7-vjeçare është rrëzuar aksidentalisht në një park lojërash në qytetin e Korçës dhe ka pësuar dëmtime të rënda. Ngjarja ndodhi në lagjen 10...

Për tetë muaj nga Shqipëria ikën 2,000 infermierë

Nga janari deri në gusht të këtij viti kanë ikur plot 2 mijë infermierë nga Shqipëria. Problematika kryersore që shtyn shqiptarët në këtë profesion të...

Edi Rama: “Ndëshkim ekstrem për ata që u japin adoleshentëve pije alkoolike”

Përveç ndalimit të alkoolit, adoleshentët do ta kenë të pamundur të shkojnë edhe në lokalet e natës. Kryeministri Edi Rama bëri me dije nga...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Skandal në Novobërdë, barnat asgjësohen në furrë

Që nga viti 2014 deri me datën 6 të këtij muaji dyshohet se drejtori i Qendrës Familjare të Shëndetësisë në Novobërdë, Rrahim Veliu dhe...

Vaji i kanellës shëron shumë sëmundje

Kanella historikisht është konsideruar si një bimë magjike që është përdorur edhe për shije edhe për shërim. Në kohët e lashta ata që kanë pasur...

Intel prezanton modemin e ri 5G me shpejtësi deri në 6Gbps

Intel nuk ka në plan të lejojë Qualcomm të dominojë industrinë e 5G-së mobile. Kompania do të lançojë një modem të ri 5G, modelin XMM...

Eau de Toilette, Eau de Parfum: Ku qëndron ndryshimi?

Shishet e parfumeve lexojnë sa Eau de Toilette, sa Eau de Parfum. Mirëpo ku qëndron ndryshimi? Ajo çfarë përcakton shishet e parfumeve është përqëndrimi i...

Lansohet furra më speciale për gatim, lidhet me Wi Fi

Gjiganti amerikan, Tovala ka lansuar furrën më speciale për pjekje. Modeli i ri i furrës avullon ushqimet, i pjekë, i ngrohë apo edhe i...

Ndotja e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë shqetësuese

Edhe sonte në Prishtinë ndotja e ajrit është shqetësuese. Në bazë të matjes së cilësisë së ajrit nga matësit e Ambasadës Amerikane në Prishtinë, ndotja...

Ambasada e SHBA-së: Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjes, nuk i sjell përfitime Kosovës

E ngarkuara me punë në Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Colleen Hyland, është deklaruar për taksën e vendosur nga Qeveria e Kosovës...