Suedi, fëmijët refugjatë përdoren për trafikim seksual

Njëra nga gazetat më të njohura të Suedisë "Aftonbladet", pretendon që fëmijët refugjatë përdoren në trafikim seksual, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të...

Sulm terrorist në Turqi, 3 të vdekur dhe rreth 170 të plagosur

Terroristët e PKK-së kanë kryer një sulm me autobombë ndaj ndërtesës së drejtorisë së policisë në qytetin Elazığ të Turqisë. Gjatë sulmit kanë rënë...

Francezeve ju pengon burkini, reagojnë institucionet kishës katolike

Vendimi nga një pjesë e vogël e kryetabashkiakëve franceze për të ndaluar rroba banje burkini e ka ndarë vendin dhe ka tronditur fqinjët e saj, duke...

“Rusia dhe Turqia janë duke zhvilluar një punë të përbashkët konstruktive”

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Maria Zaharova në një deklaratë për shtyp ka theksuar se Rusia dhe Turqia janë duke...

Siri, video e pesëvjeçarit të mbuluar me gjak përshkon botën

Në video shihet se si djaloshin e trembur një pjesëtar i ndihmës së shpejtë e vendos në autoambulancë duke e lënë derën hapur për...

Muslimanet në Francë reagojnë ndaj “Reformave islame” si imponim i shtetit në jetën fetare

Zëvendëskryetari i Këshillit Islam në Francë (CFCM), Ahmet Orash, për AA, ka bërë disa vlerësime në lidhje me iniciativën e "reformës islame" me dorën...

Arrestohet një i dyshuar në lidhje me vrasjen e imamit në New York

Mësohet se është arrestuar një person në lidhje me vrasjen në New York të imamit me prejardhje nga Bangladeshi Maulama Agonjee (55) dhe Thara...

SHBA, 5 viktima nga vërshimet në Luisiana

Së paku 10,000 persona janë duke jetuar në strehimore të përkohshme pas një jave plot vërshime në shtetin amerikan të Luisianës, ndërkohë që njoftohet...

Sulm terrorist në Diyarbakir të Turqisë, disa të plagosur

Organizohet sulm me autobombë nga terroristët e PKK-së në Komisariatin e Stacionit të Kontrollit të Trafikut Rrugor në Diyarbakir të Turqisë, raporton Anadolu Agency...

Rreth 300 hebrenj hyjnë me dhunë në kompleksin Al-Aksa

Afër 300 hebrenj sot dhunshëm kanë hyrë në kompleksin e xhamisë Al-Aksa në Jerusalemin Lindor, prej të cilëve dhjetëra janë arrestuar, raporton Anadolu Agency...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vdekja e Morsit “plotësisht e parashikueshme”

Sipas organizatës për të drejtat e njeriut HRW (Human Rights Watch), vdekja e presidentit egjiptian të parë dhe të vetëm të zgjedhur...

Muhamed Mursi, njeriu i shtetit më të vjetër që e njohu shtetin më të...

Presidenti i parë i demokratik i Egjiptit dha sot shpirt në momentet më kritike, pikërisht kur ishte duke u gjykuar në njërën nga...

Rahovecin e merr uji, nxënësit barten në krahë nga prindërit për shkak të rrezikut

Pas temperaturave të larta që mbretëruan ditëve të fundit, vendi ynë sot u karakterizua me reshje shiu. Madje shiu që ra pasditen...

Edi Rama padit gazetarin gjerman për shpifje: Le të shohim kush ka të drejtë!

Kryeministri i Shqiprisë, Edi Rama e ka paditur në gjykatë gjermane, gazetarin e mediumit ‘Bild’, Peter Tiede. Gazetari gjerman...

E papritur nga Kanadaja, ndalohet petku fetar në sektorin publik

Provinca kanadeze Kebek ka miratuar një ligj kontrovers ku ndalon punonjësit e sektorit publik të mbajnë simbolet fetare, përfshirë e petkun fetar...

Regjimi i Asadit përpiqet të fsheh sulmet e tij me armë kimike

 Rrjeti Sirian i të Drejtave të Njeriut (SNHR) ka theksuar se regjimi i Bashar al-Asadit për të fshehur përdorimin e armëve kimike nuk lejon...

Pas vdekjes së Morsi-t, në Egjipt shpallet gjendje alarmi

Ministria e Punëve të Brendshme e Egjiptit ka shpallur gjendje alarmi në vend pas vdekjes së ish-presidentit të parë të Egjiptit të...