Viti i Ri i përgjakshëm edhe në Brazil, 12 të vrarë nga një person...

Një burrë në Brazil ka vrarë ish-gruan e tij, birin e tij, dhe 10 persona të tjerë që ishin duke festuar ardhjen e Vitit...

Tetovë, helmohen 25 punëtorë të një fabrike

Janë helmuar 25 të punësuar në fabrikën "Lear" në zonën zhvillimore industriale në Tetovë, raporton Anadolu Agency (AA). Nga Sektori i Punëve të Brendshme në...

Bosnje: profesori i fesë katolike dërgon fëmijët në xhami për një orë mësimi

Injoranca ngre stereotipe dhe paragjykime, të cilat në një shoqëri të tillë si Bosnja e cila në shumë segmente është e ndarë sot, mund...

Samiti i G7-s pritet me tensione

Nga mosmarrëveshjet tregtare ShBA-Kinë te protestat në Hong Kong, samiti i udhëheqësve të G7-s pritet të karakterizohet nga tensioni. Presidenti, Emmanuel Macron, mikpritësi i...

Gjermanët: Shqiptarët, të vetmit ku Putin s’mund të shtrijë ndikimin e tij

Pak ditë më parë, Der Standard e Austrisë shkruante se në Ballkan vetëm Shqipëria dhe Kosova janë orientuar pro perëndimit.E këtij mendimi është edhe...

Ky oqean i mbeturinave është turpi i njerëzimit (VIDEO)

Shkencëtarët zbuluan për herë të parë një oqean të tërë mbeturinash plastike midis Hawaiit dhe Kalifornisë në vitet 1980, por ai zbulim nuk ishte...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin ndaj ushtarëve në Bruksel

Organizata terroriste DEASH mori përgjegjësinë për sulmin me thikë ndaj tre ushtarëve belgë të premten në Bruksel, sipas agjencisë së lajmeve e afërt me...

Lëvizja Husi merr kontrollin mbi kryeqytetin e Jemenit

Pjesëtarët e lëvizjes kryengritëse Husi në Jemen, kanë marrë kontrollin e plotë mbi kryeqytetin Sana. Pasi kanë marrë nën kontrollin e tyre qytetin, në lokacione...

Çfarë thonë fëmijët palestinez kur i pyesin kush është kryeqyteti i Izraelit? (Video)

Fëmijët janë e ardhmja e një populli, dhe një popull si ky duket se nuk e ka në plan të dorëzohet. Të marrë në pyetje...

Suedia jep lajmin e keq për emigrantët

Suedia ka harxhuar burimet e saj për të marrë më shumë azilkërkues pas fluksit të refugjatëve të vitit 2015">2015, ka thënë ministri vendas i...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...

“Likud” takim urgjent për shkak të pjesëmarrjes së lartë të votuesve arabë

Partia e djathtë izraelite Likud bëri thirrje për një takim urgjent sot për shkak të pjesëmarrjes së lartë në mjediset e komunitetit...