Spanjë: Rreth 90 të lënduar nga shpërthimi i gazit

Të paktën 90 persona janë lënduar pasi një cilindër gazi ka shpërthyer në një restorant në qytetin Velez-Malaga në jug të Spanjës. Sipas autoriteteve spanjolle,...

NYT: Trump nuk paguan taksa qe 18 vite

Gazeta amerikane The New York Times ka bërë të ditur se manjati i pasurive të paluajtshme, Donald Trump ka deklaruar një humbje prej më...

Turqi, ndalohet nga policia vëllai i Fetullah Gylenit

Ndalohet në qytetin Izmir të Turqisë, Kutbettin Gylen, vëllai i kreut të organizatës terroriste FETÖ, Fetullah Gylen, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipet e departamentit të...

Regjimi sirian dhe Rusia bombardojnë sërish spitalin në Aleppo

Të paktën dy bomba fuçi kanë goditur edhe sot spitalin më të madh në Aleppo të Sirisë. Sulmi është kryer nga aleatët Rusi -...

HRW: Ky është Guantanamo i Egjiptit

Egjipt, Kajro Autoritetet egjiptiane në burgun famëkeq al-Aqrab (Scorpion) kanë abuzuar me të burgosurit në mënyra të tilla që kanë çuar në vdekjen e tyre....

Izraeli paguan 20 milion dollarë kompensim për tragjedinë “Mavi Marmara”

Izraeli i ka paguar Turqisë 20 milionë dollarë kompensim për tragjedinë e Mavi Marmarasë, thanë burimet diplomatike turke. Më 20 gusht, parlamenti turk miratoi një marrëveshje...

1 Tetori shënon fillimin e Vitit të Ri Hixhri

Me 1 Tetor, pas perëndimit të diellit, shënohet dita e parë e kalendarit Hixhri, konkretisht fillimi i vitit 1438. Pasi që kalendari lunar është 11 - 12 ditë më...

Turqia, eksportuesi më i madh i miellit në botë

Turqia vitin e kaluar ka realizuar eksport të miellit me vlerë prej rreth një miliard dollarë, duke e bërë atë eksportuesin numër një në...

Aleppo, bombardohet spitali më i madh i qytetit

Së paku dy bomba barelë goditën spitalin më të madh në qytetin e Aleppos, në zonën e mbajtur nga forcat anti-qeveritare. q Lajmin e bëri...

Anija kozmike Rosetta përfundon misionin

PARIS (AA) – Misioni i anijes kozmike Rosetta, e cila ka zgjatur 12 vite, gjatë së cilës ajo u ul në kometën 67P/Churyumov-Gerasimenko, përfundoi...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Kosnett: Të rinjtë po ikin sepse nuk po mund të gjejnë vende pune

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë ka folur sot për arsyet që po i shtyejnë të rinjtë që ta lëshojnë Kosovën.

Prokuroria kosovare dhe gjermane po bastisin qendra “Call Center” në Prishtinë e Ferizaj

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, njofton opinionin se në bazë të kërkesës për Ndihmë Juridike Ndërkombëtare, Prokuroria Gjermane e Landit Saarland,...

Facebook do të lançojë kriptovalutën e saj

 Rrjeti social Facebook njoftoi se në vitin 2020 do ta lançojë në treg kriptovalutën e saj, transmeton Anadolu Agency (AA).

Xhaka, alternativë e Atletico Madridit

Atletico Madrid po konsideron Granit Xhakën si një zëvendësim të mundshëm të Rodri, me këtë të fundit që po kërkohet nga Manchester...

Zyra e BE-së kundër projektligjit për financimin e partive

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka dal me një deklaratë për media ku përkrah protestën e shoqërisë...

Bie nga sistemi ky shërbim i “Google”

Aplikacioni ‘Google Calendar’ ka rënë totalisht nga sistemi, duke lënë njerëzit pa përcaktuar ndonjë orar. Aplikacioni dhe faqja e...

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...