Vendet evropiane dënojnë vendimin e ri të Izraelit për vendbanimet e reja

Zyrtarët evropianë kanë dënuar vendimin e kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu i cili miratoi ndërtimin e 2.500 banesave në vendbanimet hebreje që ndodhen në territorin...

NATO reagon për deklaratën e Trumpit rreth DEASH-it

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas deklaratave të Presidentit të SHBA-së Donald Trump se ndaj militantëve të organizatës terroriste DEASH mund të...

Dijaneti Turk: Muslimanëve u ofrohen shërbime në 102 vende të botës

Drejtoria e Çështjeve Fetare të Republikës së Turqisë me gati 2.000 nëpunës, ofron shërbime fetare dhe të tjera për qytetarët muslimanët dhe bashkëkombasit në...

Turqia leje “të veçantë” pune mjekëve sirianë

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Recep Akdağ, ka paralajmëruar leje të veçantë pune për mjekët sirianë dhe punonjësit sirianë të shëndetësisë në Turqi për...

Turqia, vendi më i përshtatshëm në botë për pushime

Turqia është zgjedhur vendi më i përshtatshëm ku mund të bëhen pushime, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas Indeksit të Pushimeve nga Vox, Turqia radhitet...

Fitorja e ekstremit të djathtë mund të shkatërrojë Evropën

Kryeministri konservator spanjoll, Mariano Rajoy theksoi se fitorja elektorale e partive të ekstremit të djathtë në Francë dhe Gjermani do të ishte katastrofë për...

Gjykata greke vendos kundër ekstradimit në Turqi të puçistëve

Gjykata e Lartë e Greqisë (Arios Pagos), ka vendosur refuzimin e kërkesës së Turqisë për ekstradimin e 8 ushtarëve puçistë të cilët u arratisën...

Amerikanët solidarizohen me migrantët: Të gjithë jemi muslimanë

Mijëra amerikanë në New York të SHBA-ve kanë mbajtur protestën me sloganin "Të gjithë jemi muslimanë" kundër një vendimi të mundshëm të presidentit amerikan...

Opozita siriane refuzon draftin rus të kushtetutës

Opozita e Sirisë ka refuzuar propozimin e Rusisë për një kushtetutë të re, thonë raportet e mediave. Moska ka thënë se drafti, i prezantuar gjatë...

Trump: Jam për torturën

Presidenti amerikan Donald Trump tha se beson që “waterboarding”, praktika e marrjes në pyetje që cilësohet torturë, funksionon dhe se SHBA duhet të luftojë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Katastrofa e heshtur e “mushkërive të tokës”. Ç’po ndodh në pyjet e Amazonës? –...

Zjarr i paparë ka kapluar pyjet braziliane të Amazonës, duke mos u ndalur për disa javë. Kërcënimi real u bë me dije...

Challandes shpërndan ftesat për lojtarët, por disa nga ta janë ende në pritje

Bernard Challandes ka filluar t’i dërgojë ftesat tek futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës. Gjatë ditës...

Kryeministri britanik quhet “i pasjellshëm” për vizitën në Francë

Kryeministri britanik, Boris Xhonson, u fotografua me këmbën e ngritur mbi tryezë gjatë një takimi me presidentin francez, Emanuel Makron, në Pallatin...

Veseli: Institucionet fetare, rol të madh në edukimin e qytetarit me vlera morale dhe...

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka thënë se institucionet fetare kanë rol të madh në edukimin e qytetarit...

Dënohen me nga 1300 euro tre veteranë të rrejshëm të UÇK-së në Pejë

Gjykata Themelore në Pejë, të enjten, i ka shpallur fajtorë të akuzuarit Blerim Ramosaj, Pal Berisha, Lekë Desku dhe Xhavit Maxharra, lidhur...

Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë

Disa persona e kanë humbur jetën nga goditja e rrufesë në Poloni, si dhe disa të tjerë janë lënduar, transmeton Anadolu Agency...

OBSH: Mikroplastika në ujin e pijshëm nuk përbën ende rrezik për shëndetin

Organizata Botërore e Shëndetësisë theksoi se nivelet aktuale të mikroplastikës, të pranishme në ujin e pijshëm, nuk përbëjnë ende rrezik për shëndetin,...