Veprimet ofenduese të supermarketeve për Ramazan (FOTO)

Shumë supermarkete në mbarë botën japin promovime të veçanta gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit për klientët e tyre muslimanë. Por siç do ta shihni...

Erdogani firmosi dekretin për dërgimin e trupave në Katar

Një komunikatë me shkrim e presidencës rikujton se dy ligjet në fjalë përfshijnë marrëveshjet e arritura ndërmjet dy vendeve lidhur me "Bashkëpunimin në Trajnimin...

Emiratet me fqinjë vazhdojnë “gjuetinë e shtrigave”

Në një deklaratë të përbashkët, Arabia Saudite, Bahreini, Egjipti dhe Emiratet e Bashkuara Arabe i kanë futur 59 individë dhe 12 organizata me bazë në...

Prifti evangjelist dhunoi katër vajza të vogla, dënohet me…

Një burrë australian, i cili nuk u identifikua nga autoritetet, ka abuzuar seksualisht me katër vajza të moshës nga tetë deri në 12 vjeç...

Bariu i vetëm bën iftar dhe syfyr në kullosa (FOTO)

Mumin Maldir, bari në provincën Kirklareli të Turqisë i cili prej më shumë se gjysmë shekulli kujdeset për bagëtinë, kalon ditët gjatë muajit të...

Katari i shqetësuar për qytetarët e vet që gjenden në Vendet e Gjirit

Komiteti Kombëtar i të Drejtave të Njeriut i Katarit (NHRC) ka shprehur shqetësimin për mirëqenien e së paku 11,378 shtetasve të Arabisë Saudite, Bahreinit...

Putin ka “dy fjalë” për NATO-n

NATO është një "instrument i thjeshtë" i politikës së jashtme amerikane, tha presidenti rus Vladimir Putin në një seri intervistash me regjisorin Oliver Stone. Në...

Regjimi i Asadit privon nga uji rajonin e rrethuar Hola

Regjimi i Bashar al Asadit në Siri ka ndërprerë ujin e pendës në rajonin e rrethuar Hola në pjesën rurale në veri të Homsit,...

Hebrenjtë fanatik bastisin zyrën e Al Jazeera-s në Jerusalem

Një grup hebrenjsh fanatikë kanë organizuar bastisje në zyrën e televizionit nga Katari, Al Jazeera në Jerusalemin Perëndimor dhe kanë kërkuar mbylljen e kësaj...

Gjermania vendos largimin e trupave nga baza Inxhirlik

Gjermania ka vendosur largimin e trupave ushtarake nga baza Inxhirlik në Turqi, raporton Anadolu Agency (AA). Gjatë takimit të Këshillit të Ministrave të kryesuar nga...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e vdekjeve në Kosovë për vitin që lamë pas. Burimi...

Amir Rrahmani kalon te Verona

Tashmë gjithçka është zyrtare, Amir Rrahmani është futbollisti më i ri i Hellas Veronës në Serie A. Mbrojtësi kosovar...

Haradinaj më 1 korrik në Francë për liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert, me të cilin ka...

Publikohen imazhet tronditëse të një refugjati të mbytur me vajzën e tij

Imazhet tronditëse të një babai dhe vajzës së tij të vogël të mbytur në lumin “Rio Grande” kanëj tronditur opinionin botëror.

Hiqen ndalesat për zyrtarët serbë, Marko Gjuriq dhe një ministër vijnë në Kosovë

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq dhe ministri i Arsimit serb, Mladen Sarceviq të premten pritet të...