Itali, emigrantët në anijen Dicotti futen në grevë urie

150 emigrantët e mbetur në bordin e anijes Dicotti të rojes bregdetare italiane kanë hyrë sot në grevë urie. Lajmin e ka bërë të ditur...

Tuneli i Bosforit, infrastruktura që ju lë pa fjalë (VIDEO)

Tashmë ju mund të zhyteni nën Bosfor, nëse e vizitoni Turqinë. Ky tunel në Stamboll është tuneli i parë nënujor, interkontinetal, i cili lidhë...

“Djali vezë” jep 100.000 dollarët e tij për të mbijetuarit e Chirstchurch

Adoleshenti australian i cili u bë i njohur falë hedhjes së vezëve në drejtim të senatorit vendas që fajësoi emigracionin e muslimanëve...

Pa këmbë dhe i qëlluar nga izraelitët, fjalët e fundit të të riut palestinez...

  Palestinezi 29-vjeçar Ibrahim Ebu Sureyah, i cili mbeti pa dy këmbët në sulmet ajrore izraelite në vitin 2008, u vra dje gjatë intervenimit të...

Erdoğan në shënimin e përvjetorit të Betejës së Malazgirtit

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan do të marrë pjesë në një program përkujtimor për shënimin e 947 vjetorit të Betejës së...

Shkupi heq dorë nga festimi i Vitit të Ri

Siç thuhet në njoftimin e Qytetit të Shkupit, mjetet të cilat ishin paraparë për organizimin e pritjes së Vitit të Ri, rreth dy milionë...

Opozita sudaneze thirrje për “rrëzimin” e ushtrisë nga pushteti

Aleanca opozitare kryesore në Sudan u ka bërë thirrje protestuesve të rrëzojnë Këshillin Ushtarak në pushtet, pak pasi 9 persona u vranë...

Çfarë thonë fëmijët palestinez kur i pyesin kush është kryeqyteti i Izraelit? (Video)

Fëmijët janë e ardhmja e një populli, dhe një popull si ky duket se nuk e ka në plan të dorëzohet. Të marrë në pyetje...

Gjykata detyron Trumpin të zhbllokojë përdoruesit kritikë në Twitter

Presidenti amerikan Trump ka zhbllokuar disa përdorues të tjerë në “Twitter”, pasi një gjykatëse federale vendosi gjatë muajit maj se, pengimi i njerëzve për...

Turqi, vritet terroristi i shumëkërkuar

Forcat e sigurisë turke në provincën Tunceli, kanë vrarë terroristin kryesor, njoftoi Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë, raporton Anadolu Agency (AA). Në njoftimin e ushtrisë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...