Pas tetë muajsh, fluturimi i parë charter nga Rusia në Turqi

Avioni Boeing 767 i aviokompanisë Royal Flight fluturon nga Moska për në Antalia. Pasi të aterojë avioni në aeroportin në Antalia do të organizohet...

Austri, gjobë shoferit, reagoi kundër mbështetësve të PKK-së

Policia austriake ka gjobitur shoferin e taksisë me origjinë turke Bilal Adalı me 710 euro gjobë, menjëherë pasi ai ka reaguar kundër disa mbështetësve...

Turqi: S’ka Marrëveshje Ripranimi pa liberalizimin e vizave

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu, paralajmëroi se Marrëveshja e Ripranimit nuk do të vazhdojë në rast se Bashkimi Evropian nuk mban...

Koment – Sprapsja e puçit të 15 korrikut hapi rrugën ndërkombëtare të Turqisë

Shqipëroi: Hilmi Velagoshti - Gazetar në Departamentin e Transmetimeve të Jashtme, TRT, Ankara http://cdn.trt.net.tr/podcasts/d7eb/0cea/8d78/57c6743b03cca.mp3 Turqia lufton prej kohësh kundër kërcënimeve, që i drejtohen asaj nga disa...

Izraeli mbyll një radio palestineze dhe arreston 5 gazetarë

Sipas burimeve lokale forcat ushtarake izraelite kanë mbyllur radion "Sanabel" në afat prej 3 muajsh dhe në mesin e të burgorurve gjendet edhe drejtori...

Vidhen 500 krerë lopë nga një fermë në Zelandën e Re

Vlera e lopëve të vjedhura arrin në 303.000 euro. Sipas informacioneve të agjencisë Stuff, policia e Zelandës së Re njoftoi se nga një fermë...

Delegacioni i Gazprom-it do të vizitojë nesër Turqinë

Njoftohet se drejtuesi ekzekutiv (CEO) i kompanisë ruse të energjisë Gazprom, Aleksey Miller, ditën e nesërme do të mbërrijë në Turqi për të diskutuar...

Takimi Erdoğan-Putin do të realizohet më 3 shtator

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin priten të takohen më 3 shtator gjatë samitit të vendeve G20...

Obama dhe Erdoğan takohen të dielën, tema kryesore operacioni “Mburoja e Eufratit”

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama dhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan do të takohen këtë javë, ku tema...

Brenda një dite nëpërmjet Turqisë në ishujt grekë kaluan 462 emigrantë

Të dhënat e sotme të UNHCR-së tregojnë se ditën e kaluar brenda një dite kanë mbërritur 462 emigrantë nga të cilët 176 në ishullin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Halil Kastrati në ditën e Ushtrisë e bën me shtëpi një veteran të UÇK-së

Kryetari i Shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, vazhdon t’i bëjë me shtëpi familjet që kanë kushte të rënda ekonomike në Kosovë. Përmes një postimi...

Senati amerikan kundër mbështetjes për sauditët në luftën në Jemen

Senati amerikan ka në plan të votojë të enjten një rezolutë për dhënien fund të mbështetjes amerikane për ndërhyrjen ushtarake të Arabisë Saudite në...

Si u kontrolluan dadot përmes Facebook dhe Twitter

Facebook ka nisur ta verifikojë me kujdes aplikacionin që kontrollon dadot e fëmijëve, ndërsa “Twitter”-i e ka bllokuar atë krejtësisht. “Predictim”, me seli në...

Lidhja mes pagjumësisë dhe tensionit të lartë – Zgjidhja e duhur që vjen në...

Një studim i fundit shkencor mbi tensionin ka zbuluar se njerëzit që vuajnë nga pagjumësia kronike janë tejet të rrezikuar nga tensioni i lartë...

OnePlus mund të lansojë një telefon më të vogël

Telefonat këto ditë janë rritur në aspektin e madhësisë së ekranit dhe kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe pasi që shikimi i...

Pas taksës 100 për qind, Kosova gjen alternativë për importin e mallrave

Pas vendosjes së taksës 100 për qind për produktet serbe dhe ato boshnjake, Kosovës i duhen tregje të tjera për të siguruar importin e...

Kapet duke kontrabanduar çamçakëz në vlerë 20 mijë euro nga Serbia

Sonte rreth orës 18:00, në afërsi të Skenderajt, ekipi në detyrë patrulluese i Antikontrabandës së Doganës, kanë vërejtur lëvizjet e dyshimta të furgonit të...