Francë, gati gjysma e muslimaneve fyhen nga policia, punëdhënësit dhe qiradhënësit

Rreth 42% e muslimanëve në Francë u ngacmuan të paktën një herë në jetën e tyre, sipas një sondazhi të publikuar nga Instituti...

Greqi, burgoset imami vetëm pse fali namazin me xhemat

Gjykata greke ka dënuar me 80 ditë burgim myftiun e zgjedhur në Komotini të Greqisë, Ibrahim Sherif, me akuzën se "ka uzurpuar...

Ushtari izraelit i drejton armën palestinezit para fëmijës së tij

Pamjet në të cilat ushtari izraelit në qytetin El Halil të Bregut Perëndimor nën pushtim i drejton armën një babai palestinez para...

Gjendje katastrofale e refugjatëve në Bosnjë-Hercegovinë

Autoritetet e Bosnjë-Hercegovinës nuk kanë gjetur ende ndonjë zgjidhje për mijëra refugjatë, sa janë grumbulluar në kufirin me Kroacinë. Ndërkohë që numri...

Konfirmohet takimi Trump Erdogan ja temat e diskutimit

Presidenti amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme në Uashington. Trump shkroi...

Sulm me bombë në Afganistan, 6 policë të vrarë

Gjashtë policë kanë humbur jetën dhe pesë të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi me bombë në provincën Badghis në perëndim...

Rrëmbehet aeroplani? “Situatë e dyshimtë” në aeroportin Schiphol të Amsterdamit

Policia Ushtarake Mbretërore Hollandeze po heton një “situatë të dyshimtë” në Aeroportin Schiphol të Amsterdamit, tha një zëdhënës për CNN. Akoma...

Seancat për rrëzimin e Trump bëhen publike javën tjetër

Demokratët në Amerikë kanë njoftuar se do nisin seancat e para publike javën e ardhshme në hetimin e tyre që mund të kërkojnë...

“42 për qind e muslimanëve në Francë janë përballur me diskriminim të paktën një...

Dyzet e dy për qind e muslimanëve që jetojnë në Francë kanë qenë viktimë e diskriminimit të paktën një herë në jetën e...

Tensione Serbi – Bosnje, zarfi me plumb brenda nga Beogradi dërgohet në Parlamentin e...

Medium boshnjak “klix.ba”, raporton se sot në ndërtesën e Parlamentit të Bosnje e Hercegovinës ka mbërritur një pako me një zarf nga...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Këshilli i Prindërve në Prishtinë rekomandon ndërprerjen e ekskursioneve në Shqipëri

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës (KPP), me ftesë nga Drejtoria Komunale e Arsimit e Komunës së Prishtinës, e ka vëzhguar...

Sterling u fye nga bullgarët, kosovarët e mirëpresin: Mirësevjen vëlla

Populli kosovar po tregon klasin dhe fytyrën e vërtetë në kohën kur këto virtyte janë në mungesë të theksuar te popujt e...

Skautat pushtojnë stadiumin e vogël “Fadil Vokrri”

Stadiumi "Fadil Vokrri" zë vetëm 12 mijë e diçka shikues, por në ndeshjen 17 nëntorit të pranishëm nuk do të jenë vetëm...

Kosova U21: Prekazi publikon listën e futbollistëve për ndeshjen me Austrinë

Përzgjedhësi i Kombëtares U21, Rafet Prekazi, e ka bërë publike listën e futbollistëve me të cilët do t’i kundërvihet Austrisë, në ndeshjen...

Gucati: Specialja mund ta ftojë edhe Thaçin – në nëntor priten aktakuzat e para

Numrit të rreth 250 ftesave për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale pritet t’iu shtohet edhe ajo për presidentin e vendit, Hashim Thaçi.

Njihuni me luftërat më të gjata e më të shtrenjta në historinë e SHBA-ve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë fuqia më e madhe ushtarake në botë, me një buxhet vjetor prej 649 bilionë dollarë. Lufta...

Turqia dhe Rusia realizojnë patrullimin e katërt të përbashkët në veri të Sirisë

Trupat turke dhe ruse realizuan patrullimin e katërt të përbashkët tokësor në veri të Sirisë në kuadër të marrëveshjeje së dakorduar midis...