Sulm terrorist në Turqi, 3 të vdekur dhe rreth 170 të plagosur

Terroristët e PKK-së kanë kryer një sulm me autobombë ndaj ndërtesës së drejtorisë së policisë në qytetin Elazığ të Turqisë. Gjatë sulmit kanë rënë...

Siri, video e pesëvjeçarit të mbuluar me gjak përshkon botën

Në video shihet se si djaloshin e trembur një pjesëtar i ndihmës së shpejtë e vendos në autoambulancë duke e lënë derën hapur për...

Sulm terrorist në Diyarbakir të Turqisë, disa të plagosur

Organizohet sulm me autobombë nga terroristët e PKK-së në Komisariatin e Stacionit të Kontrollit të Trafikut Rrugor në Diyarbakir të Turqisë, raporton Anadolu Agency...

Shënohet 3-vjetori i masakrës së grushtetit në Egjipt

Kanë kaluar 3 vite pasi forcat e grushtetit shpërndanë me forcën e armëve protestuesit e mbledhur në sheshet Rabia dhe Nahda në Kajro, kryeqytetin e...

Në Egjipt brenda 18 muajve janë arrestuar mbi 26 mijë persona

Njoftohet se në Egjipt në një periudhë prej një e viti e gjysmë më shumë se 26 mijë persona janë arrestuar, dhe se në 18...

“Imponimi kolonialist” i Francës ndaj muslimanëve

Dëshira e qeverisë franceze për ta reformuar islamin “përmes metodave të shtetit” dhe për ta marrë nën kontroll atë, është pritur me reagime nga ana...

Avionët turq shkatërrojnë pozicione të PKK-së në veri të Irakut

Avionët turq kanë shkatërruar objektiva të organizatës terroriste PKK në veri të Irakut, raporton Anadolu Agency (AA) duke u thirrur në burime brenda burimeve...

Raporti mbi “Liritë fetare” nuk përfshin gjendjen e muslimanëve në SHBA

Departamenti Amerikan i Shtetit në SHBA, ku Donald Trump një prej kandidatëve që garon për t'u bërë president në zgjedhjet e nëntorit ka premtuar...

Zvicra mbështet Turqinë

Sekretari i Ministrisë së Jashtme të Zvicrës Yves Rossier tha se qëndrimi i qeverisë turke kundër puçistëve është i drejtë dhe se nuk i...

DASH: Kosova ende me probleme fetare

Raporti vjetor i Departamentit amerikan të Shtetit ka lavdëruar Kushtetutën e Kosovës sa i përket lirive fetare duke thënë qysh në përmbajtje të raportit...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Aktakuzë kundër pesë ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër gjashtë zyrtarëve të komunës së Prizrenit, të cilët dyshohen për vepra penale që ndërlidhen...

Stadiumi Kombëtar në Bërnicë apo Korreticë, MKRS: Mos e ndryshoni lokacionin, i kemi shpenzuar...

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar një sqarim në lidhje me lokacionin e mundshëm të stadiumit Kombëtar të Kosovës.

Finlanda: BE-së nuk i ka vdekur truri për zgjerimin

Bashkimit Europian nuk “i ka vdekur truri” për zgjerimin; me këtë deklaratë, ministrja e jashtme finlandeze Tytti Tuppurainen iu përgjigj propozimit të fundit francez,...

Një mënyrë e mirë për të lehtësuar dhimbjet në fyt

Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin...
video

Video: Digjen kopjet e Kuranit në Norvegji, ja si reagojnë kundërshtuesit

Udhëheqësi i një grupi kundër “islamizimit” të Norvegjisë u sulmua nga disa burra pasi ai nisi t’i vinte zjarrin një kopjeje të...

Frika nga drejtësia, të paktën 10 veteranë të rrejshëm largohen vullnetarisht nga listat

Gjykatat e Kosovës i kanë shpeshtuar dënimet për personat që në emër të luftës së UÇK-së, morën fonde si veteranë pa qenë...

Në Turqi fuqizohet Rrjeti i të rinjve dhe studentëve shqiptarë

Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike realizoi projektin “Krijimi dhe fuqizimi i rrjeteve te të rinjve dhe studentëve në Turqi”. Në qytetin...