Erdoğan pritje me ceremoni zyrtare për homologun shqiptar

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur me një ceremoni shtetërore homologun e tij shqiptar, Bujar Nishani, i cili ndodhet për një vizitë...

Turqi-Rusi-Iran, deklaratë të përbashkët për Sirinë

0
Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov tha se Turqia, Rusia dhe Irani kanë bërë një deklaratë të përbashkët ku janë përcaktuar hapat që do...

Spitalet turke trajtojnë afër 150 të evakuuar nga Halepi

0
Numri i refugjatëve nga qyteti i goditur nga lufta Halep që trajtohen në spitalet e Turqisë është rritur në 148, bëri të ditur të...

Arrestohet miliarderi izraelit, një nga pronarët e “Feronikelit”

0
Miliarderi izraelit Beny Steinmetz, i cili është njëri prej pronarëve të kompanisë së ‘Feronikelit’ në Drenas, është arrestuar nga policia izraelite, për dyshime korrupsioni...

KS i OKB-së miraton unanimisht projekt-rezolutën për Halepin

0
Miratohet në mënyrë unanime projekt-rezoluta e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) që parasheh dërgimin e monitoruesve ndërkombëtarë për mbikëqyrjen...

Filloi punimet Forumi për Promovimin e Paqes në Shoqëritë Myslimane

0
Sot në Abu Dhabi, në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, filloi punimet Forumi për Promovimin e Paqes në Shoqëri Myslimane. Në këtë forum po...

Banorët e Aleppos: Do të kthehemi përsëri!

0
Nga lindja e Aleppos ku u evakuuan mijëra civilë që ishin nën rrethim e regjimit të Bashar al-Assadit dhe grupeve të huaja mbështetëse të...

Sulmi terrorist në Kayseri, reagime nga e gjithë bota

0
Këshilli i Evropës dhe Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës, dënuan sulmin terrorist në Kayseri të Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA). Sekretari i Përgjithshëm i...

Sulmi në Turqi: 13 ushtarë të vdekur e 48 të plagosur

0
Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë njoftoi se në sulmin me bombë të kryer rreth orës 08.45, me orën lokale ndaj automjetit që transportonte ushtarët...

Sulm terrorist në Kayseri të Turqisë, ka të vdekur(Video)

0
Njoftohet se një shpërthim ka ndodhur në një automjet në afërsi të Universitetit Erciyes, në qytetin Kayseri të Turqisë, ndërsa nga të dhënat paraprake...