SHBA: Sulmi ndaj autokolonës së ndihmave është një krim lufte

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest, duke theksuar se përgjegjësit për situatën në Siri janë Rusia dhe regjimi i Asadit tha se "Goditja...

Thirrje BE-së që të dënojë dhe të marrë masa urgjente për Islamofobinë

Shoqëria Civile ka kërkuar nga Bashkimi Evropian (BE) të njohë si racizëm dhe të dënojë Islamofobinë, raporton Anadolu Agency (AA). Rrjeti i Luftës kundër...

Egjipt, fundoset anija me 600 emigrant

Kreu i qarkut Mutubis pranë qytetit Kefr esh-Shejh, Ali Abdussettar, në një deklaratë për agjencinë zyrtare të lajmeve të Egjiptit, u shpreh se në...

Avionët rus bombardojnë konvojin e ndihmave turke në Siri

12 persona kanë humbur jetën si pasojë e nje sulmi ajror në rajonin Urum el-Kubra që ndodhet nën kontrollin e opozitarëve. Në mesin e...

Erdoğan: Ky atdhe është amanet i dëshmorëve dhe veteranëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në një mesazh të publikuar me rastin e 19 shtatorit, Ditës së Veteranëve ka theksuar se perceptimi për...

Shpërthim në Nju Jork, 29 të lënduar

Të paktën 29 persona janë plagosur në një shpërthim në lagjen Chelsea të New York City, thonë zyrtarët. Shkaku i shpërthimit që ndodhi të shtunën...

Liderët shqiptarë të Malit të Zi, me letër publike kërkojnë përkrahje prej liderëve të...

Tre subjektet më të mëdha politike në Mal të Zi, të cilat ditë më parë janë bashkuar në një koalicion parazgjedhor për të mos...

Erdoğan: Për dënimin me vdekje nuk vendos BE-ja por populli dhe Parlamenti turk

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan sot në Stamboll deklaroi se në udhëtimin si AK Parti që nga periudha e vitit 2002 dhe në përpjekjet...

Haxhinjtë kryejnë ritualin e “gjuajtjes së shejtanit me gurë”

Besimtarët muslimanë të cilët ndodhen në vendet e shenjta për të pëmbushur obligimin e haxhit, në ditën e dytë të Kurban Bajramit vazhdojnë të...

Presidenti Erdogan dhuron kurbanin në Shkup

Gjysmëhëna e Kuqe Turke, në Shkup të Maqedonisë realizoi therjen e 350 pjesëve të kurbanit (50 kurbane gjedh), mes të cilëve gjenden edhe pjesët...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

OBSH: Mungesë e madhe e aktivitetit fizik te fëmijët

Katër në pesë fëmijë të moshës 11 deri në 17 vjeç nuk bëjnë ushtrime të mjaftueshme fizike, nxjerr në pah studimi i parë...

Klopp këmbëngul: Shaqiri do të qëndrojë

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka thënë se Xherdan Shaqiri do të jetë në mesin e lojtarëve të rëndësishëm të skuadrës.

80 për qind e viktimave të terrorizmit janë myslimanë

Raporti i një organizate joqeveritare nga Franca ka bërë të ditur se terrorizmi i së djathtës ekstreme ka shënuar viteve të fundit ngritje prej...

Shqipëria e para/ Meta thërret popullin: Merrni në dorë fatin tuaj

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur ditën e sotme një konferencë të jashtëzakonshme në presidencë dhe është shprehur se qytetarët duhet të marrin në dorë...

Vuçiq për mini-Shengenin: Kosovarët s’dijnë as çka duan, Albin Kurti po sjellët si drejtues...

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq në një intervistë për gazetën gjermane, Speigel është pyetur se a duhet të përfshihet Kosova në projektin ‘mini-Shengen’,...

Aksidentet rriten frikshëm në Shqipëri, 25 të vdekur vetëm në tetor

Pak ditë më parë në afërsi të rrethrrotullimi të Teg-ut, humbi jetën një 17 vjeçar. Ai ishte duke bërë gara me makinë,...

Suarez i hapur për transferimin në MLS

Luis Suarez është i hapur për një kalim në MLS, nëse largohet nga Barcelona. Uruguaiani Suarez ka thënë se...