Jeremiq i dyti pas raundit të pestë të votimit, por SHBA-ja e bllokon për...

Vuk Jeremiq, kandidat i Serbisë për sekretar gjeneral të OKB-së, sot është renditur i dyti pas raundit të pestë të votimit, derisa në vendin...

BE: Referendumi në Republikën Sërpska është jolegal

Referendumi që është mbajtur të dielën në Republikën Sërpska është jolegal dhe nuk ka asnjë bazë ligjore, sepse Gjykata Kushtetuese e Bosnjës e ka...

Vritet në një sulm të armatosur një grua e mbuluar në Francë

PARIS: Një person i pa identifikuar ka vrarë një grua të mbuluar muslimane e cila po kalonte me automjetin e saj në rrugën Candale raporton...

SHBA: Sulmi ndaj autokolonës së ndihmave është një krim lufte

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Josh Earnest, duke theksuar se përgjegjësit për situatën në Siri janë Rusia dhe regjimi i Asadit tha se "Goditja...

Thirrje BE-së që të dënojë dhe të marrë masa urgjente për Islamofobinë

Shoqëria Civile ka kërkuar nga Bashkimi Evropian (BE) të njohë si racizëm dhe të dënojë Islamofobinë, raporton Anadolu Agency (AA). Rrjeti i Luftës kundër...

Egjipt, fundoset anija me 600 emigrant

Kreu i qarkut Mutubis pranë qytetit Kefr esh-Shejh, Ali Abdussettar, në një deklaratë për agjencinë zyrtare të lajmeve të Egjiptit, u shpreh se në...

Avionët rus bombardojnë konvojin e ndihmave turke në Siri

12 persona kanë humbur jetën si pasojë e nje sulmi ajror në rajonin Urum el-Kubra që ndodhet nën kontrollin e opozitarëve. Në mesin e...

Erdoğan: Ky atdhe është amanet i dëshmorëve dhe veteranëve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në një mesazh të publikuar me rastin e 19 shtatorit, Ditës së Veteranëve ka theksuar se perceptimi për...

Shpërthim në Nju Jork, 29 të lënduar

Të paktën 29 persona janë plagosur në një shpërthim në lagjen Chelsea të New York City, thonë zyrtarët. Shkaku i shpërthimit që ndodhi të shtunën...

Liderët shqiptarë të Malit të Zi, me letër publike kërkojnë përkrahje prej liderëve të...

Tre subjektet më të mëdha politike në Mal të Zi, të cilat ditë më parë janë bashkuar në një koalicion parazgjedhor për të mos...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tornado e fuqishme godet Texasin

Një tornado e fuqishme ka goditur qytetin e Dallas, Texas mbrëmjen e djeshme duke shkaktuar shkatërrim masiv të ndërtesave si dhe ndërprerje...

Bllokohet votimi në Parlamentin britanik

Kryetari i Parlamentit britanik John Bercow bllokoi të hënën një votim të ri në Dhomën e Komuneve mbi Brexit-in, ndërlikimi më i...

UEFA dënon rënd Serbinë

UEFA ka ndëshkuar Serbinë për incidente raciste të tifozëve duke urdhëruar që stadiumi të mbyllet për ndeshjen e radhës në shtëpi në...

Princi i Kurorës Saudite nuk heq dorë nga blerja e Manchester United

Manchester United po përgatitet për të pritur një tjetër ofertë blerjeje nga familja mbretërore saudite, një ofertë kjo që ka një vlerë...

Azem Syla ftohet nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish komandantin e përgjithshëm të Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, Azem Sylën. Kjo është...

Sudan, qeveria dhe rebelët pajtohen për t’i dhënë fund armiqësisë

Qeveria sudaneze dhe disa grupe rebele nënshkruan një deklaratë politike me anë të të cilës pretendojnë t’i hapin rrugën një marrëveshjeje të...

Arrestohen dy persona si pasojë e racizmit në futbollin anglez

Dy persona janë arrestuar pasi kanë abuzuar në baza racore, gjatë ndeshjes së vlefshme për FA Cup. Ndeshja e...