Turqia rrit tarifat për produktet me origjinë nga SHBA-të

Turqia ka rritur tarifat për disa produkte që kanë origjinë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), përfshirë alkoolin, produktet e duhanit dhe automjetet,...

Nxirren në internet të dhënat personale të qindra politikanëve, ku edhe Merkel

– Të dhënat personale të qindrave personaliteteve politike gjermane, mes të cilëve edhe kancelarja Angela Merkel, u nxorën në internet, njoftoi sot qeveria, por...

Afganistan, rojtari i bankës vret 4 persona

Së paku katër persona janë vrarë, ndërsa dy të tjerë u plagosën gjatë sulmit të armatosur që ndodhi në një bankë në provincën afgane...

Rreth 800 migrantë e depërtuan gardhin në enklavën spanjolle në Marok

MADRID (AA) – Rreth 800 migrantë morën hov në gardhin kufitar që ndan enklavën spanjolle në veri të Afrikës, Cetu, nga Maroku për të...

Përleshje për ndihmat në Venezuelë, 4 të vrarë, qindra të plagosur

Protestat e opozitës në Venezuelë për të futur ndihmat e dërguara nga SHBA-ja nëpërmjet pikave kufitare janë shndërruar në përleshje mes opozitarëve...

Merkel, May dhe Macron reagojnë ndaj Trump

Menjëherë pas konferencës së presidentit Amerikan, Donald Trump, që kërcënoi me anullimin e marrëveshjes bërthamore me Iranin kane reaguar shtete të përfshira në këtë...

Erdogan në turneun arab, sot qëndron në Katar

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip po vazhdon turneun e tij në vendet e Gjirit, ku sot po e viziton Kuvajtin. Presidenti Erdogan sapo u largua...

Pasagjerët e aeroplanit shtrohen në spital në Gjermani pas problemeve me presionin e ajrit

33 pasagjerë të kompanise Ryanair u trajtuan në spital për gjakderdhje nga veshët, pasi aeroplani i tyre humbi presionin e kabinës dhe bëri një...

KALIFORNI – Zjarret shkatërruese mbeten jashtë kontrollit

ATSH-AFP/ – Zjarret që kanë përfshirë rajonin e Los Anxhelesit që prej fillimit të javës vazhdojnë të jenë jashtë kontrollit, ndërkohë që vatra të...

Ndërtime të vendbanimeve të reja të kolonve në pjesën e pushtuar të Jerusalemit

Qeveria izraelite miratoi ndërtimin e 500 njësive të reja banimi për kolonët izraelit. Ramat Shlomo është lagje ultra-ortodokse hebraike, që ndodhet pranë lagjes palestineze Shuafat....

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...

“Likud” takim urgjent për shkak të pjesëmarrjes së lartë të votuesve arabë

Partia e djathtë izraelite Likud bëri thirrje për një takim urgjent sot për shkak të pjesëmarrjes së lartë në mjediset e komunitetit...