Kinë/ Kërcet grushti në Parlament, rrihen deputetët

Ato që duhet të ishin debate në sallë lidhur me ndryshimet e parashikuara në ligjin që lejon dërgimin e të dyshuarve në Kinë...

Erdogan: Të rishikojmë Lozanën. Pavlopulos: Lozana nuk preket

Në konferencën e përbashkët për shtyp mes Prokopis Pavlopulos dhe Recep Taip Erdogan u shpërfaqën përplasjet e hershme mes Turqisë dhe Greqisë. Në fjalën e...

Serish tragjedi në Itali; 10 ekskursionistë të vdekur, 3 të zhdukur

Në Itali, tragjeditë nuk po kanë të ndalur. Të paktën 10 ekskursionistë kanë humbur jetën në grykat e Raganelos në Civita, të Kozencës, në...

Policia skoceze zyrtarizon hixhabin si pjesë të uniformës

Policia e Skocisë ka shpallur hixhabin si pjesë zyrtare të uniformës, në mënyrë që të shtoj diversitetin brenda saj Policia tha se shpresojnë se ky...

Islamofobia sistemohet me rregullore ligjore para zgjedhjeve të PE-së

Para zgjedhjeve për Parlamentit Evropian (PE), në disa vende të Bashkimit Evropian (BE), ku mbulesa (shamia) e muslimaneve është e ndaluar me...

Shpërthim në metro në Nju Jork

Një shpërthim pranë një stacioni autobusësh në Manhattan ka vënë menjëherë në lëvizje policinë njujorkeze, që evakuoi edhe 3 linja metroje. Raportet në shtypin e...

Kanada, gjenden fosile 23 milionë vjeçare

Në një zonë gërmimi në shtetin Saskatchewan të Kanadasë janë gjetur fosile gjitarësh, 23 milionë vjeçare, transmeton Anadolu Agency (AA). Fosilet janë gjetur në Parkun...

DEASH merr përgjegjësinë për sulmin në katedralen në Egjipt

Sulmi është kryer në kishën Shën Pjetri, që gjendet afër katedrales Shën Marku, e cila shërben si selia e Patriarkanës Ortodokse Koptike. Organizata terroriste DEASH...

Siri, në Idlib dhe Hama në prill u vranë 38 fëmijë

Organizata ndërkombëtare për ndihmën e fëmijëve "Save the Children", bëri të ditur se në prill të këtij viti, 38 fëmijë u vranë...

Zyrtare: Kroacia hyn në zonën Schengen, radhën e ka…

Gjatë debatit në një mbledhje plenare në Strasbourg, Parlamenti Evropian përkrahur zyrtarisht hyrjen e Kroacisë në zonën Schengen. Sipas pritshmërive nga europarlamentarët kroatë vendimi do...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Revolucionarë të urtë!

Shkruan: Halil Avdulli Një mijë e katërqind vjet më parë, Bilali r.a. dha një shembull të mrekullueshëm të së...

Teknologjia që po heq barrierat e fundit të komunikimit

Udhëtimi në vende të huaja e të panjohura sa vjen e bëhet më i lehtë. Tani turistët nuk kanë pse të vijnë vërdallë...

SHBA, një senator përballet me akuza për pornografi të fëmijëve

Senatori i shtetit të Pensilvanisë në SHBA, Michael J. Folmer po përballet me akuzat për pornografi të fëmijëve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Raporti/ 272 milionë emigrantë në të gjithë botën

Numri i përgjithshëm i emigrantëve në të gjithë botën këtë vit ishte 272 milionë ose 51 milionë me shumë sesa në vitin...

Tajlandë, policia mbledh të dhënat personale të studentëve muslimanë

Kryeministri i Tajlandës, Prayut Chan-o-cha ka mbështetur vendimin e Byrosë Speciale Policore për të mbledhur të dhënat personale të studentëve muslimanë në...

Rezervat strategjike amerikane të naftës, ku ruhen dhe kur përdoren?

Pak ditë më parë rafineritë e naftës në Arabinë Saudite ranë pre e një sulmi, duke sjellë dhe shkatërrimin e tyre. Deri...

Një muaj arrest shtëpiak pasi organizoi bixhoz të paligjshëm

Gjykata Themelore e Prizrenit ka vendosur masën e arrestit shtëpiak në kohëzgjatje prej një muaji ndaj të pandehurit F.B. nga Prizreni, për...