Kandidati për kryebashkiak të Stambollit me plis në kokë, betohet me “besa besë”

Kandidati i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (Paria AK) për kryetarin e Bashkisë së Stambollit, Binali Yıldırım, duke e përdorur fjalën “besa...

Vazhdojnë protestat masive në Serbi

Mijëra protestues marshuan në rrugët e Beogradit, të shtunën mbrëma, një javë pas hyrjes në ndërtesën e televizionit në protestat, sipas tyre,...

Këshilli i Sigurisë i Turqisë: Do të luftojmë të gjitha grupet terroriste me vendosmëri

Këshilli Kombëtar i Sigurisë i Republikës së Turqisë ka deklaruar se vendi do të vazhdoj të luftoj të gjitha grupet terroriste me...

Më në fund! Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm

Dhoma e Apelit të Mekanizmit për Gjykatat Ndërkombëtare Penale konfirmoi aktvendimin për Radovan Karaxhiçin për gjenocid, krime lufte dhe krime kundër njerëzimit dhe...

Radovan Karaxhiç dënohet me burgim të përjetshëm

Gjykata e Hagës ka dënuar ish kreun e serbëve të Bosnjës Radovan Karaxhiç me burgim të përjetshëm. Karaxhiç, 73...

Gjykata e Hagës merr sot vendim për Radovan Karagjiq, i akuzuar për gjenocid në...

Gjykata e Hagës sot do të marrë vendimin final për Radovan Karagjiq. Karagjiq akuzohet nga...

Masakra në Zelandën e Re: Kryeministrja Ardern zotohet të mos thotë kurrë emrin e...

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka mbajtur një fjalim emocional në parlamentin e vendit të saj ku është zotuar të...

Sulmi terrorist në Zelandë, zyra e kryeministres u paralajmërua disa minuta para terrorit

Kryeministrja e Zelandës së Re thotë se dokumenti nuk përmban detaje për vendin ose të shtënat. Autori i masakrës...

Rritet në 50 numri i viktimave të sulmit terrorist në Zelandë të Re

Numri i të vdekurve nga sulmi terrorist i së premtes në dy xhami në Zelandën e Re është rritur në 50, njoftoi...

Terroristët nuk kursyen as tre vjeçarin Mucad Ibrahim

Tre vjeçari, Mucad Ibrahim u raportua dje si i zhdukur nga familja e tij. Ai ishte në xhaminë, ku ndodhi masakra e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...