Pas alkoolit, Presidenti i KE-së, Juncker “gafë” me këpucët

President i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, është bërë shpesh lajm ndërkombëtar për lëkundjet e tij nëpër hollet zyrtare të BE-së për shkak të...

Në Medinë falet Namazi i Xhenazes për Khashoggi

Sot në Medine në Arabi Saudite u bë falje e namazit të xhenazes në mungesë, për gazetarin arab Jamal Khashoggi. Namazi u mbajt me pjesëmarrjen...

Probleme në aeroplanin Paris-Shangai, pasagjerët bllokohen për tri ditë në Siberinë e ftohtë

Pasagjerët që fluturonin nga një aeroplan i Air France nga Parisi në Shanghai të dielën u bllokuan në Siberi për tre ditë, për shkak...

Një kasap pranon: Kur shohim gjendra tumorale në mishin e derrit, e presim dhe...

Mishngrënësit duhet të rimendojnë ushqimet e dietës së tyre. Një kasap çuditi botën duke pohuar se kur mishi i derrit që marrin për të...

Pastronin gotat me të njëjtat peceta si dushet e tualetet, irritim ndaj hoteleve me...

Ritz-Carlton” dhe hotele të tjera me “5 yje” në Kinë kanë kërkuar ndjesë, pasi një video që vinte në dukje praktikat aspak higjienike të...

Danimarka kundërshton “ushtrinë evropiane”

Danimarka kundërshton krijimin e një "ushtrie evropiane" për të mbrojtur Bashkimin Evropian (BE) nga kërcënimet, tha ministri danez i Mbrojtjes Claus Hjort Frederiksen, raporton...

Zimbabve, mbi 40 të vdekur në një aksident rrugor

Policia në Zimbabve bëri të ditur se më shumë se 40 persona kanë humbur jetën në një aksident me autobus, transmeton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësja...

Stamboll, falet namazi i xhenazes në mungesë për Khashoggin

 Për gazetarin e vrarë saudit, Jamal Khashoggi, është falur namazi i xhenazes në mungesë në xhaminë Fatih në Stamboll. Khashoggi, një kontribues i rregullt për “The Washington...

“CIA ka përdorur ‘serumin e të vërtetës’ gjatë marrjes në pyetje”

 Agjencia Qendrore e Inteligjencës (CIA) ka përdorur "serumin e së vërtetës" gjatë marrjes në pyetje të të burgosurve të dyshuar për terrorizëm, pas sulmeve...

Tarik Ramadan e fiton lirinë

Dijetari i njohur bashkëkohor Tarik Ramadan është liruar nga burgu nga policia franceze. Ai siguroi lirinë me kusht pas seancës së Gjykatës së Lartë të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Kryetari i Diyanetit të Turqisë viziton Kosovën, takohet me myftiun Tërnava

Kryetari i Çështjeve Fetare të Turqisë (Diyanet), Ali Erbaş në kuadër të vizitës së tij në Prishtinë sot është pritur në takim nga kryetari...

Komisioni Evropian kërkon heqjen e romingut mes Kosovës dhe Serbisë

Tash e një kohë është përfolur një marrëveshje për heqjen e romingut mes shteteve të Ballkanit. Kjo iniciativë pritet që të niset nga Serbia. Këtë...

Rrëfehet një nga ish-klientët e Burdushit: Ai më shkatërroi motrën, ma ka sos shpirtin

Një nga ish-klientët e Burdushit, Afrim.M po kërkon ballafaqim me mjekun popullor në polici, prokurori e gjykatë. Burdushin po e akuzon se ia ka...

Mbi 1 mijë e 200 tiketa trafiku brenda 24 orëve

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arritur të shqiptojë gjithësej 1mijë e 252 tiketa trafiku. Sipas raportit policor, gjatë periudhës së njejtë...

“Ferid Pashë Vlora” u kthye në Shqipëri

Në kuadër të panairit të librit në Tiranë, u organizua promovimi i libri të librit “Ferid Pashë Vlora të autorit turk Abdulhamit Kırmızı. Në këtë...

Pritet shkarkimi i Panucit

Pozita e Christian Panuccit duket se ka pranuar lëkundje të madhe pas humbjes 0:4 kundër Skocisë. Tekniku italian e ka gjetur vetën në pozitë shumë...

Zvicër – Belgjikë, Januzaj favorit – Ky është rezultati që dërgon tutje Xhakën e...

Edhe mbrëmja e sotshme do të na sjell përballje interesante në Ligën e Kombeve. Zvicër – Belgjikë do të jetë ndeshja më interesante që fillon...