Kinë, 6 punonjës shëndetësorë të vdekur nga koronavirusi

0
Gjithsej 1.716 pjesëtarë të personelit shëndetësor që ushtruan detyrën e tyre në luftën kundër epidemisë së koronavirusit të ri COVID-19 janë infektuar...

Senati kufizon fuqitë ushtarake të Trumpit kundër Iranit

0
Senati i Shteteve të Bashkuara miratoi një rezolutë që e kufizon autoritetin e presidentit Donald Trump për të nisur operacione ushtarake kundër...

Izraeli bombardon Damaskun, 7 të vrarë

0
Si pasojë e bombardimit izraelit ndaj kryeqytetit sirian Damask të enjten mbrëma të paktën 7 persona e kanë humbur jetën, përfshirë 4...

OBSH: Nuk ka ndryshime në ashpërsinë e koronavirusit

0
Rastet me koronavirus nuk po rriten në mënyrë dramatike jashtë Kinës, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Përjashtimi i...

Tensionet globale mbizotërojnë Konferencën e Mynihut

0
Rreth 35 udhëheqës të shteteve dhe qeverive, liderë ushtarakë dhe diplomatë do të ndjekin Konferencën e Sigurisë në Mynih, e cila nis...

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë rritet në 1.380

0
Numri i vdekjeve në Kinë nga koronavirusi i ri, zyrtarisht i njohur si COVID-19, ka arritur në 1.380, ndërsa numri i konfirmuar...

Borrell: Ballkanit Perëndimor t’i ofrohet integrimi në BE

0
Nëse Brukseli dëshiron që Ballkani Perëndimor të kalojë me sukses pajtimin dhe reformën, ai duhet t’i ofrojë rajonit një proces të besueshëm...

Trump paralajmëron masa tregtare ndaj BE-së

0
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka orientuar vëmendjen e tij drejt një ristrukturimi të marrëdhënieve tregtare me Bashkimin Evropian.

Humb së bashku me kushërinjtë në dëborë, 7-vjeçari tregon se si mundën të mbijetonin

0
Një djalë 7-vjeçar nga Alaska, i cili u zhduk së bashku me disa kushërinj të tij pas një stuhie, u shpreh se ata...

Nigeri, 70 të vdekur nga epidemia e etheve Lassa

0
Së paku 70 persona kanë vdekur në Nigeri si pasojë e epidemisë së etheve Lassa, transmeton Anadolu Agency (AA). Qendra...

Artikujt e fundit