“Plumbat izraelitë nuk i frikësojnë palestinezët”

Palestinezët që jetojnë në Gaza nën bllokadën e Izraelit, pavarësisht plumbave të ushtarëve izraelitë ata vazhdojnë përpjekjet për t'u kthyer në territoret nga ku...

Kapet një ton kokainë e fshehur në banane

Policia gjermane dhe zyrtarë të doganave kanë kapur rreth një ton kokainë dhe kanë arrestuar 12 anëtarë të një rrjeti të trafikimit të drogave,...

Merkel: Stabiliteti i Ballkanit, stabilitet edhe pёr BE-në

Përfundoi Samiti në Trieste: BE-ja do ta vërë nё lёvizje rajonin pёr bashkёpunimin ekonomik, kjo ёshtё edhe nё vetë interesin e BE-sё, u theksua...

Rikthehet Mursi i Egjiptit: Jam presidenti legjitim, ju nuk mund të më gjykoni

Muhammed Mursi, presidenti i cili u largua nga detyra e tij me grusht shteti ushtarak në Egjipt, është shprehur se nuk është e drejtë...

Fundoset anija me migrantë në Libi, disa të vdekur, 125 të shpëtuar

Të paktën 6 migrantë e kanë humbur jetën, ndërsa 125 të tjerë janë shpëtuar në ujërat e qytetit libian Karaboli, transmeton Anadolu Agency (AA). Në...

Konsulli i Arabisë Saudite në Stamboll kthehet në shtetin e tij

Konsulli Gjeneral i Arabisë Saudite në Stamboll, Mohammad al-Otaibi, është larguar nga Turqia për të shkuar në vendin e tij, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas...

Rrëfim lufte nga Mostari: Një qytet, dy vëllezër dhe babai, tre ushtri

Babai dhe dy djemtë e tij nga Mostari kanë kaluar periudhën e agresionit në Bosnjë e Hercegovinë (BeH), kohën e luftës, në tre anë...

Pikturat e Hitlerit në shitje, por askush nuk është i interesuar

Pesë piktura që thuhet të jenë krijuar nga lideri nazist Adolf Hitler nuk arritën të shiten në një ankand në Gjermani. Shtëpia e ankandit...

Izraeli vret edhe 5 burra ne kufi me Gazen

Trupat izraelite sot kanë vrarë pesë burra palestinez, në protestën e dytë masive përgjatë kufirit të Gazës. Vrasjet e sotme cuan në 27 numrin e...

Dy vetot e OKB-së që u kushtojnë shumë rëndë muslimanëve

Rusia me veton e saj ndaj rezolutës për Sirinë ku vriten civilët mbron regjimin e presidentit sirian Bashar al-Asad ndërsa poashtu civilët palestinezë paguajnë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...

1.65 ton kokainë dhe heroinë trafikohen në Evropë nga shqiptarët

Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda të Shqipërisë kanë qenë pjesëmarrëse dhe kanë luajtur rol aktiv në një tjetër...

Rama: Frika nga drejtësia e ka kthyer opozitën në kamikaze

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka lëshuar sërish akuza për opozitën gjatë fjalimit të mbajtur në bashkinë e Gramshit, për votimet e 30...

Serbia paralajmëron hyrjen masive të mallrave serbe në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq është shprehur sot se qeveria e Serbisë do të fusë mallra serbe në Kosovë – me çdo...

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e vdekjeve në Kosovë për vitin që lamë pas. Burimi...