Tabulatet për sulmin me armë kimike në duart e SHBA-ve

ANKARA (AA) - Pretendohet se SHBA-të kanë në dorë tabulatet e telefonatave të disa ushtarëve të regjimit sirian në lidhje me sulmin me armë...

Akar: I vetmi objektiv i ushtrisë turke janë terroristët

Ministri turk i Mbrojtjes, Hulusi Akar, në një prononcim në Ankara tha se terroristët janë objektivi i vetëm i Forcave të Armatosura...

Turqi, 6 puçist dënohen me burgim të përjetshëm

Pak pasi liroi gazetarin Deniz Yucel, korrespondent i gazetës gjermane “Die Welt”, pas një viti për propagandë pro organizatës terroriste PPK, Turqia dënoi me...

Clark: Turqia do ta ketë një nga pozicionet kryesore në botë

Ish-komandanti Suprem i Forcave të Bashkuara të NATO-s për Evropën, Wesley Clark, ka theksuar se Turqia me kulturën e saj të jashtëzakonshme dhe me...

Inteligjenca amerikane: Ballkani Perëndimor është në rrezik të ndonjë konflikti ushtarak

Mundësia e një konflikti të hapur ushtarak dhe ndikimi i Rusisë, mbeten kërcënimet kryesore për sigurinë e Ballkanit Perëndimor për vitit 2019,...

Krimet në Siri, OKB mbetet pa fjalë, publikon deklaratë bosh

Që prej nisjes së konfliktit në Siri, Organizata e Kombeve të Bashkuara dhe agjencia e saj UNICEF kanë ngritur zërin vazhdimisht për mizoritë që...

Pakistani godet Afganistanin, 50 ushtarë afganë të vrarë

Si pasojë e një sulmi të ushtrisë së Pakistanit të paktën 5 pika kontrolli të forcave afgane të sigurisë janë shkatërruar dhe të paktën...

Tre shkencëtarë të vdekur nga zjarri në Qendrën Kërkimore të Hapësirës në Iran

Tre shkencëtarë kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri në Qendrën Kërkimore të Hapësirës në kryeqytetin e Iranit, Teheran, transmeton Anadolu...

Selanik, bombë automjetit të Konsullatës shqiptare (VIDEO)

rganet greke të Rendit në Selanik konfirmojnë se është djegur, pas shpërthimit të një bombe artizanale, makina që i përket nënkonsullit të Selanikut, Renaldo...

Hakohen qendrat mjekësore në Britani, kolaps në spitale

Shërbimi Kombëtar i Shëndetit britanik thotë se 16 autoritete rajonale të shëndetit janë goditur nga një sulm masiv kibernetik ga persona të panjohur, por...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Keqmenaxhimi solli “Trepçën” në gjendje pa rrugëdalje

Shyqyri Sadiku, i cili ka ngrirë pozitën e kryesindikalistit të “Trepçës” pasi është caktuar drejtor i Prodhimit në “Trepçë”, ka thënë se...

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).