Macron sot në Serbi, temë kryesore dialogu me Kosovën

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, sot do ta vizitojë Serbinë. Sot dhe nesër, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do...

Vuçiqi falënderon Macronin për interesimin e shprehur në zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Parada vjetore e ‘Ditës së Bastilles’ shënon sulmin në burgun e Bastilles më 1789, një ngjarje që ndihmoi në nxitjen e Revolucionit...

Vritet një shqiptar në Athinë

Një shqiptar është vrarë në mes të Athinës, gjatë mesnatës. Shqiptari rreth 33 vjeç, u qëllua me armë zjarri nga një person...

Erdogan uron Imamoglun: Shpresoj që rezultatet të jenë në të mirë të Stambollit

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka uruar kandidatin e Partisë Republikane Popullore (CHP) në zgjedhjet për krybashkiak, Ekrem İmamoğlu, i cili sipas...

Yıldırım: Kundërkandidati im është duke kryesuar, e përgëzoj

Binali Yıldırım, kandidati i Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) në zgjedhjet për Bashkinë e Stambollit përgëzoi kundërkandidatin e tij nga...

PROFIL/ Ikja e Muhamed Mursi: ardhja dhe rënia nga pushteti e “shpresës së shuar...

Lajmi për vdekjen e ish-presidentit të Egjiptit Muhamed Mursi ka tronditur jo vetëm Egjiptin por mbarë botën islame. I...

Erdoğan: Zoti e mëshiroftë vëllaun dhe dëshmorin Morsi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka lëshuar një mesazh ngushëllimi për ish-presidentin e parë të Egjiptit të zgjedhur në rrugë demokratike,...

Ndërron jetë ish-presidenti i Egjiptit, Mohamed Morsi

Ish-presidenti i Egjiptit, Mohamed Morsi, 67-vjeç, ka vdekur në gjykatë, pas një seance në procesin që po zhvillohej kundër tij.

Serbët sulmojnë komunitetin musliman në Bosnje, thonë se Kosova është atdheu i tyre

Udhëheqësit e bashkësisë islame boshnjake kanë treguar se disa nacionalistë serbë kanë dëmtuar gërmadhat e disa varrezave dhe kanë lënë disa shënime...

Sulm vandal në dy xhami në Gjermani, grisen 50 kur’ana, hidhen në tualet (Foto)

Sulmuesit grisën të paktën 50 Kurana dhe disa prej tyre i hodhën në tualet. Dy xhami në Gjermani ishin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Bedri Hamza refuzoi pagën me rritje, por mori 8 mijë euro mëditje

Bedri Hamza nuk është ministër i Punëve të Jashtme. Gjatë dy vjetëve ai e ka menaxhuar kuletën e shtetit, nga e cila...

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...