SHBA dërgon radarë dhe mjete të blinduara luftarake në Siri

0
Komanda e Forcave Qendrore të SHBA-së (CENTCOM) njoftoi se në verilindje të Sirisë ka dërguar radarë të tipit Sentinel dhe mjete të...

Kina kufizon aktivitetin e kompanive të huaja

0
Qeveria kineze ka njoftuar krijimin e një mekanizmi që do ta lejojë atë të kufizojë aktivitetet e kompanive të huaja, një masë...

Shqipëri, 5 të vdekur dhe 153 raste te reja me COVID-19

0
Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë regjistruar 153 raste te reja me COVID-19 ndërsa 5 persona kanë ndërruar jetë, sipas...

Erdoğan: Po përpiqen ta pengojnë zgjimin tonë shekullor

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka deklaruar se "Po përpiqen ta pengojnë zgjimin tonë shekullor duke e bërë Turqinë që të...

SHBA, virusi që transmetohet nga mushkonjat kërcënon banorët në Michigan

0
Shteti federal Michigan në SHBA po lufton me një virus vdekjeprurës përveç COVID-19, virus ky që prek kuajt dhe mund të ketë...

Turqia është një destinacion i popullarizuar turistik për shumë britanikë

0
Turqia dhe qytetet e saj bregdetare gjatë kësaj vere janë bërë destinacion i ri i preferuar turistik për shumë britanikë, transmeton Anadolu...

Familjet Jezidi në Sinxhar kërkojnë shpëtimin fëmijëve të tyre të rrëmbyer nga PKK-ja

0
Komuniteti Jezidi në Sinxhar të qyteti Mosul në Irak, i bënë thirrje Kombeve të Bashkuara (OKB) dhe komunitetit ndërkombëtar për shpëtimin dhe...

Erdoğan: Anija kërkimore e Turqisë do të vazhdojë misionin në Mesdheun Lindor

0
Anija e Turqisë për kërkimin e energjisë Oruç Reis do të kthehet në misionin e saj në Mesdheun Lindor pas përfundimit të...

Turqia kryen stërvitje detare në Mesdheun Lindor

0
Forcat turke të enjten kryen stërvitjen tokësore dhe ajrore mbrojtjese nga zjarri në Mesdheun Lindor, njoftoi Ministria e Mbrojtjes, transmeton Anadolu Agency...

Erdoğan: Turqia pret që BE të jetë e paanshme dhe konsekuente

0
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, zhvilloi një bisedë telefonike me kreun e Këshillit Evropian, Charles Michel, ku në veçanti është diskutuar...