Bariu i vetëm bën iftar dhe syfyr në kullosa (FOTO)

0
Mumin Maldir, bari në provincën Kirklareli të Turqisë i cili prej më shumë se gjysmë shekulli kujdeset për bagëtinë, kalon ditët gjatë muajit të...

Katari i shqetësuar për qytetarët e vet që gjenden në Vendet e Gjirit

0
Komiteti Kombëtar i të Drejtave të Njeriut i Katarit (NHRC) ka shprehur shqetësimin për mirëqenien e së paku 11,378 shtetasve të Arabisë Saudite, Bahreinit...

Putin ka “dy fjalë” për NATO-n

0
NATO është një "instrument i thjeshtë" i politikës së jashtme amerikane, tha presidenti rus Vladimir Putin në një seri intervistash me regjisorin Oliver Stone. Në...

Regjimi i Asadit privon nga uji rajonin e rrethuar Hola

0
Regjimi i Bashar al Asadit në Siri ka ndërprerë ujin e pendës në rajonin e rrethuar Hola në pjesën rurale në veri të Homsit,...

Hebrenjtë fanatik bastisin zyrën e Al Jazeera-s në Jerusalem

0
Një grup hebrenjsh fanatikë kanë organizuar bastisje në zyrën e televizionit nga Katari, Al Jazeera në Jerusalemin Perëndimor dhe kanë kërkuar mbylljen e kësaj...

Gjermania vendos largimin e trupave nga baza Inxhirlik

0
Gjermania ka vendosur largimin e trupave ushtarake nga baza Inxhirlik në Turqi, raporton Anadolu Agency (AA). Gjatë takimit të Këshillit të Ministrave të kryesuar nga...

Përmbytet Serbia, bllokohen fshatrat, ka edhe viktima (Video)

0
Shiu i madh, bubullima dhe uji që merr gjithçka që i del përpara. Kjo është gjendja në Serbi, nga vërshimet e rënda, përcjell TS. Janë...

Gjenocidi në Srebrenicë nuk do të shfaqet në tekstet serbe në Bosnje

0
Kjo, pavarësisht nga fakti se për drejtësinë ndërkombëtare vrasja nga forcat serbe të Bosnjës të më shumë se 8.000 burrave dhe të rinjve myslimanë...

Rusia armatos Serbinë, e bën me sistem raketor shumë modern

0
Serbia po armatoset fuqimisht nga aleati i saj historik, Rusia, me armë moderne. Vuçiç dhe Putini, në takimin e tyre në Moskë para disa javësh,...

Turqia shkatërron kartelin e drogës, konfiskon sasi rekorde të heroinës

0
Forcat turke të sigurisë kanë konfiskuar më shumë se një ton heroinë, të fshehur në një anije mallrash me flamur të Republikës Demokratike të...