Austria vendosë të rrëzojë shtëpinë ku ka lindur Adolf Hitleri

0
Austria vendos të rrëzojë shtëpinë ku ka lindur Adolf Hitleri për të evituar që kjo godinë, e braktisur prej shumë vitesh, të shndërrohet në...

Gjatë sulmeve ajrore të koalicionit në Siri vriten 20 terroristë të DEASH-it

0
ANKARA (AA) – Gjithsej 20 terroristë të DEASH-it kanë mbetur të vrarë gjatë 11 sulmeve ajrore të kryera nga koalicioni i drejtuar nga Shtetet...

Srebrenica do të drejtohet nga një serb

0
Presidenti i Republikës Serbe të Bosnjës, Millorad Dodik ka deklaruar se cështja e fituesit të zgjedhjeve në Srebrenicë është “punë e kryer” dhe se...

Mali i Zi, fiton Gjukanoviç, partitë shqiptare fitojnë vetëm një ulëse

0
Por, ndërsa Gjukanoviçi fitoi, këto zgjedhje ishin një humbje e madhe për faktorin politik shqiptar, që deri tani ka arritur të nxjerrë vetëm një...

Mbahen zgjedhjet parlamentare në Malin e Zi

0
Sot ka filluar procesi i votimit në Malin e Zi, ku shtetasit me të drejtë vote do të përcaktojnë përbërjen e re të Parlamentit,...

Përfundon pa ndojnë marrëveshje takimi për Sirinë në Lozanë

0
Ka përfunduar pas asnjë vendim konkret takimi mbi Sirinë, i zhvilluar në Lozanë të Zvicrës, ku merrnin pjesë përfaqësuesit e SHBA-së Rusisë, Turqisë...

Haiti rrezikohet nga uria dhe kolera, OKB premton ndihmë

0
Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-moon, ka premtuar më shumë ndihma për Haitin i cili u godit nga uragani Matthew, raporton Anadolu Agency...

UNESCO vendosi që Judaizmi nuk ka lidhshmëri me Mesxhid-i Aksa

0
Organizata për Arsim, Shkencë dhe Kulturë e Kombeve të Bashkuara (UNESCO) vendosi që Judaizmi nuk ka lidhshmëri me Mesxhid-i Aksa Organizata për Arsim, Shkencë dhe...

UNESCO dënon shkeljet në Al Aksa, reagon ashpër Izraeli

0
Agjencia për kulturë e OKB-së, UNESCO, po përpiqet t'i qetësoj tensionet me Izraelin, pasi ky i fundit ndërpreu bashkëpunimet me Agjencinë që nga e premtja. Izraeli...

Artikujt e fundit