Sulm islamofobik ndaj një xhamie në Stockholm

Në derën e xhamisë Stockholm e cila është një nga xhamitë më të vjetra dhe më të mëdha në kryeqytet ishte shkruar me bojë...

Pas tetë muajsh, fluturimi i parë charter nga Rusia në Turqi

Avioni Boeing 767 i aviokompanisë Royal Flight fluturon nga Moska për në Antalia. Pasi të aterojë avioni në aeroportin në Antalia do të organizohet...

Austri, gjobë shoferit, reagoi kundër mbështetësve të PKK-së

Policia austriake ka gjobitur shoferin e taksisë me origjinë turke Bilal Adalı me 710 euro gjobë, menjëherë pasi ai ka reaguar kundër disa mbështetësve...

Turqi: S’ka Marrëveshje Ripranimi pa liberalizimin e vizave

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavusoglu, paralajmëroi se Marrëveshja e Ripranimit nuk do të vazhdojë në rast se Bashkimi Evropian nuk mban...

Koment – Sprapsja e puçit të 15 korrikut hapi rrugën ndërkombëtare të Turqisë

Shqipëroi: Hilmi Velagoshti - Gazetar në Departamentin e Transmetimeve të Jashtme, TRT, Ankara http://cdn.trt.net.tr/podcasts/d7eb/0cea/8d78/57c6743b03cca.mp3 Turqia lufton prej kohësh kundër kërcënimeve, që i drejtohen asaj nga disa...

Izraeli mbyll një radio palestineze dhe arreston 5 gazetarë

Sipas burimeve lokale forcat ushtarake izraelite kanë mbyllur radion "Sanabel" në afat prej 3 muajsh dhe në mesin e të burgorurve gjendet edhe drejtori...

Vidhen 500 krerë lopë nga një fermë në Zelandën e Re

Vlera e lopëve të vjedhura arrin në 303.000 euro. Sipas informacioneve të agjencisë Stuff, policia e Zelandës së Re njoftoi se nga një fermë...

Delegacioni i Gazprom-it do të vizitojë nesër Turqinë

Njoftohet se drejtuesi ekzekutiv (CEO) i kompanisë ruse të energjisë Gazprom, Aleksey Miller, ditën e nesërme do të mbërrijë në Turqi për të diskutuar...

Takimi Erdoğan-Putin do të realizohet më 3 shtator

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin priten të takohen më 3 shtator gjatë samitit të vendeve G20...

Obama dhe Erdoğan takohen të dielën, tema kryesore operacioni “Mburoja e Eufratit”

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama dhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan do të takohen këtë javë, ku tema...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
178AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Rinumërohen 772 vendvotime, mbesin edhe 635

Në QNR është duke vazhduar procesi i rinumërimit të vendvotimeve për të cilat ka vendosur PZAP-i. Këtë e ka...

Kosova U19 i mbyll me humbje kualifikimet për Kampionatin Evropian

Kombëtarja e Kosovës U19 është eliminuar nga faza e parë kualifikuese për Kampionatin Evropian. ‘Dardanët’ e rinj janë mposhtur...

Trajneri i Brazilit: Messi nuk mund të krahasohet me Pelen

Trajneri i Brazilit, Tite, ka thënë se nuk mund të ketë krahasime mes Lionel Messit dhe Pele. Messi dhe...

Ujësjellësi paralajmëron konsumatorët: Pajisuni me ujëmatës

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar që të gjithë ata konsumatorë individual që nuk janë pajisur me ujëmatës do të shkyçen...

BMW-ja përgatitet për ta rivalizuar Mercedesin me këtë veturë

BMW i4 po krijon një kërcënues serioz për Modelin Tesla 3. Sidoqoftë, i4 është vetëm një pjesë e sulmeve të ardhshme të...

Mbreti saudit Salman bin Abdulaziz takon myftiun Naim Tërnava, ja temat e takimit

Mbreti saudit Salman bin Abdulaziz, ka mirëpritur sot në Riad myftiun Naim Tërnava, së bashku me delegacionin e tij përcjellës.

Kritikoi Trump, gazetari pushohet nga puna në mes të emisionit

Gazetari i mirënjohur kanadez, Craig Silverman u pushua nga puna pasi transmetoi një video rreth Roy Cohn, një avokat i pamëshirshëm i...