Policia izraelite vret një të ri palestinez

0
Me pretendimin se ka plagosur një polic në Jerusalemin Lindor është vrarë një i ri palestinez, raporton Anadolu Agency (AA). Luba es Semri, zëdhënës i...

Aksident tragjik në Turqi, 20 të vdekur

0
Rrëzimi i një mikrobusi me turistë turq nga një majë e thepisur në Marmaris i ka kushtuar jetën 20 personave, ndërsa 11 të tjerë...

Prindërit e fëmijëve me shtetësi evropiane mund të marrin leje qëndrimi në BE

0
Prindërit e fëmijëve me shtetësi evropiane mund të marrin leje qëndrimi në BE Çështja ishte hapur nga një grua venezuelase me mbiemrin Çavez-Vilçez (Chavez-Vilchez), e...

Krijesa gjigante në plazhin e Indonezisë, askush nuk e di çfarë është (FOTO)

0
Një krijesë e madhe dhe misterioze është parë e ngrodhur në një plazh në Indonezi - dhe deri tani askush nuk e di se...

Hakohen qendrat mjekësore në Britani, kolaps në spitale

0
Shërbimi Kombëtar i Shëndetit britanik thotë se 16 autoritete rajonale të shëndetit janë goditur nga një sulm masiv kibernetik ga persona të panjohur, por...

Gjermania në hall me ekstremistët e djathtë

0
Vazhdon ende debati për pretendimin se brenda ushtrisë gjermane ndodhet një strukturë e një organizate ekstremiste të krahut të djathtë, e cila ka planifikuar...

Mësimdhënësja “belly dance” kandidon për presidente të Egjiptit

0
Një mësimdhënëse egjiptiane, e cilia nxiti polemika kur postoi një video në Facebook duke vallëzuar belly dance, ka njoftuar se do të kandidojë për presidente...

SHBA, në operacionet kundër bandave 1.378 të arrestuar

0
 Në operacionet e ndërmarra kundër bandave të mëdha në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë arrestuar 1 mijë e 378 persona, raporton Anadolu Agency...

Shpërthim bombe në Romë, policia nis hetimet

0
Një shpërthim është raportuar jashtë një zyre postare në Romë të Italisë. Asnjë lëndim nuk u raportua pas shpërthimit, por hetuesit besojnë se mund të...

Kryeministri turk vazhdon vizitën në Londër

0
Kryeministri turk Binali Yildirim vazhdoi vizitën e tij në Londër për të dytën ditë. Yildirim vizitoi të enjten Organizatën Ndërkombëtare Detare (IMO) dhe mori informacion në...

Artikujt e fundit