Sulm me thikë në Hamburg të Gjermanisë, një i vdekur e disa të plagosur

0
Një person ka vdekur dhe katër të tjerë janë plagosur si pasojë e një sulmi me thikë në një supermarket në qytetin gjerman të...

Breshëri godet avionin në Stamboll

0
Një avion i AtlasGlobal Airlines bëri ulje të detyruar në aeroportin Ataturk të Stambollit pasi u godit nga një breshër i frikshëm që ka...

Policia zvicerane bllokon autobusin kosovar, gjendja teknike ishte katastrofale

0
Një autobus me tabela të Kosovës është bllokuar nga policia zvicerane për shkak të gjendjes së keqe teknike. Këtë njoftim e publikon polizeinews.ch,  shkruan albinfo.ch Autobusët...

Netanjahu kërkon shkëmbim territoresh me Palestinën

0
Kryeministri Benjamin Netanjahu ka thënë se Izraeli mund të marrë kontrollin e vendbanimeve të Bregut Perëndimor, në shkëmbim të komuniteteve arabe izraelite që lëvizin...

Barcelonë, treni “fluturon” në stacion

0
Të paktën 48 persona mbetën të plagosur, pesë në gjendje të rëndë, në një aksident hekurudhor në Barcelonë. Sipas të përditshmes spanjolle El Pais, që...

Halepit i rikthehet jeta (VIDEO)

0
As pamjet televizive nuk kanë arritur të përshkruajnë shkatërrimin total nën të cilin ka qenë Halepi si pasojë e luftës civile në Siri. Por tani,...

Parandalohet sulmi me raketa në drejtim të Mekës

0
Forcat e koalicionit të kryesuara nga Arabia Saudite kanë interceptuar dhe shkatërruar një raketë balistike të lançuar nga Jemeni drejt Mekës në Arabinë Saudite,...

Shkarkohet nga detyra kryeministri i Pakistanit

0
Gjykata e lartë e Pakistanit ka shkarkuar kryeministrin Nawaz Sharif nga detyra. Ky vendim erdhi pas një hetimi të gjatë lidhur me korrupsion në...

Senati amerikan hedhë poshtë shfuqizimin e reformës shëndetësore

0
Senati amerikan votoi kundër projektligjit të prezantuar nga republikanët, për shfuqizimin e pjesës më të madhe të reformës shëndetësore, e cila njihet gjerësisht si...

Shtatë refugjatë të vdekur në brigjet e Turqisë

0
Trupat e shtatë refugjatëve, në mesin e tyre gra dhe fëmijët, u gjetën të fundosur mbrëmë në bregun turk të Egjeut, konfirmoi roja bregdetare...