Turqia do të shpenzojë 21 miliardë dollarë për zhvillimin e rajoneve lindore

ë katër vitet e ardhshme Turqia do të shpenzojë 62 miliardë lira turke (rreth 21 miliardë dollarë) në provincat e saj në lindje dhe...

Pajisje elektrike nga Turqia për familjet e përmbytura në Hasanbeg

Donacion i pajisjeve elektrike nga Turqia sot do t’u dorëzohet amvisërive të përfshira nga përmbytjet në fshatin Hasanbeg. Siç u bë e ditur, donacionin do ta...

Turqi, vriten dy ushtarë gjatë përleshjeve me terroristët e PKK-së

Së paku dy ushtarë në Turqi kanë vdekur gjatë një operacioni antiterrorist të forcave turke të sigurisë kundër organizatës terroriste PKK në qarkun Çukurca...

Aeroportin Ataturk me Rekord të ri

Aeroporti Ataturk në Stamboll ka regjistruar rekord të ri me 1.454 ulje-ngritje të realizuara në komunikacionin ajror, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave të...

Dy kandidatët presidencialë më të papëlqyer: Hillary Clinton dhe Donald Trump

Fushata për zgjedhjet presidenciale në SHBA është në kulmin e saj. Por dy kandidatët Clinton dhe Trump janë kandidatët presidencialë më të papëlqyer ndonjëherë....

Takim i ftohtë Obama-Putin në G20, asnjë marrëveshje për Sirinë

Një takim i dështuar dhe bosh mund të konsiderohet  përballja mes SHBA dhe Rusisë sa i përket cështjes së Sirië.   Pas një periudhe të...

Bashkohet linja Azez-Jarabulus, eliminohet kontakti i ISIS-it me kufirin e Turqisë

Ushtria e Lirë Siriane me mbështetjen e Forcave të Armatosura të Turqisë (TSK) në veri të Sirisë ka eliminuar kontaktin fizik të organizatës terroriste...

Obama mbështetë Erdoganin pas tentim puçit

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan duket se mori mbështetjen e shumë dëshiruar nga homologu Barack Obama për çështjen e grushtit të shtetit. Obama deklaroi se Departamenti...

Le Pen: Do ta largoj Francën nga BE-ja

Kandidatja e së djathtës ekstreme për presidente të Francës në zgjedhjet e vitit 2017,Marine Le Pen, ka thënë se nëse zgjidhet presidente, do të...

Ushtria e Lirë Siriane çliron rajone të reja

Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) deklaruan të shtunën vonë se Ushtria e Lirë Siriane (ULS) ka marrë nën kontroll 10 rajone në veri...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Egjipti vlon nga protestat anti-qeveritare: “ngrihu, mos ki frikë, Sisi duhet të ikë”!

Mijëra protestues kanë dalë në rrugë nëpër disa qytete në Egjipt, në një demostratë kundër Presidentit Abdel Fattah el-Sisi. Duke...

Burri nga Kosova mbyt gruan e tij duke e rrahur me shkop në Vjenë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në pasditën e së premtës në Vjenë. Një burrë 32 vjeç ka vrarë...

Shpërthim në Irak, 12 të vdekur

Së paku 12 persona e kanë humbur jetën ndërsa pesë të tjerë janë plagosur nga një shpërthim në qytetin Qerbela të Irakut, transmeton Anadolu...

Tahiri akuza Ambasadës së SHBA: Deklarata për vendimin, presion ndaj Gjykatës

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mbajti sot një qëndrim të ashpër ndaj Ambasadës së SHBA-së në Shqipëri, e cila e konsideroi shkurajues...

E shtuna e La Ligas, në fushë Barça dhe Atletico

Këtë të shtunë në ekranin e Supersport nuk mungon as La Liga që vjen me 3 ndeshje emocionuese dhe shumë të bukura për...

Prokurorë e gjykatës mund t’i nënshtrohen verifikimit

Procesi i verifikimit apo siç njihet ndryshe me termin “vetting”, po shihet si i domosdoshëm për sistemin e drejtësisë në Kosovë.

Hajnat vjedhin një shumë të parave në një pompë të derivateve

Një person ka raportuar në polici se dje në pompën e derivateve ku punon në Sllatinë të Fushë Kosovës, kanë hyrë dy...