Veprimet ofenduese të supermarketeve për Ramazan (FOTO)

0
Shumë supermarkete në mbarë botën japin promovime të veçanta gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit për klientët e tyre muslimanë. Por siç do ta shihni...

Erdogani firmosi dekretin për dërgimin e trupave në Katar

0
Një komunikatë me shkrim e presidencës rikujton se dy ligjet në fjalë përfshijnë marrëveshjet e arritura ndërmjet dy vendeve lidhur me "Bashkëpunimin në Trajnimin...

Emiratet me fqinjë vazhdojnë “gjuetinë e shtrigave”

0
Në një deklaratë të përbashkët, Arabia Saudite, Bahreini, Egjipti dhe Emiratet e Bashkuara Arabe i kanë futur 59 individë dhe 12 organizata me bazë në...

Prifti evangjelist dhunoi katër vajza të vogla, dënohet me…

0
Një burrë australian, i cili nuk u identifikua nga autoritetet, ka abuzuar seksualisht me katër vajza të moshës nga tetë deri në 12 vjeç...

Bariu i vetëm bën iftar dhe syfyr në kullosa (FOTO)

0
Mumin Maldir, bari në provincën Kirklareli të Turqisë i cili prej më shumë se gjysmë shekulli kujdeset për bagëtinë, kalon ditët gjatë muajit të...

Katari i shqetësuar për qytetarët e vet që gjenden në Vendet e Gjirit

0
Komiteti Kombëtar i të Drejtave të Njeriut i Katarit (NHRC) ka shprehur shqetësimin për mirëqenien e së paku 11,378 shtetasve të Arabisë Saudite, Bahreinit...

Putin ka “dy fjalë” për NATO-n

0
NATO është një "instrument i thjeshtë" i politikës së jashtme amerikane, tha presidenti rus Vladimir Putin në një seri intervistash me regjisorin Oliver Stone. Në...

Regjimi i Asadit privon nga uji rajonin e rrethuar Hola

0
Regjimi i Bashar al Asadit në Siri ka ndërprerë ujin e pendës në rajonin e rrethuar Hola në pjesën rurale në veri të Homsit,...

Hebrenjtë fanatik bastisin zyrën e Al Jazeera-s në Jerusalem

0
Një grup hebrenjsh fanatikë kanë organizuar bastisje në zyrën e televizionit nga Katari, Al Jazeera në Jerusalemin Perëndimor dhe kanë kërkuar mbylljen e kësaj...

Gjermania vendos largimin e trupave nga baza Inxhirlik

0
Gjermania ka vendosur largimin e trupave ushtarake nga baza Inxhirlik në Turqi, raporton Anadolu Agency (AA). Gjatë takimit të Këshillit të Ministrave të kryesuar nga...

Artikujt e fundit